ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ մայիսի 3-ին գումարած նիստի օրակարգում ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը« խմբակցության հեղինակած ««ՀՀ ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթն էր:
Հիմնական զեկուցող Համազասպ Դանիելյանն առաջարկեց նախագծի քննարկումը հետաձգել մինչեւ երկու ամիս ժամկետով: Հետաձգման պատճառներից մեկն այն է, որ առաջիկա նիստի օրակարգը բավականին հագեցած է, իսկ նշված նախագիծն առանձին քննարկելու անհրաժեշտություն ունի:
Համազասպ Դանիելյանի ներկայացմամբ՝ Վենետիկի հանձնաժողովի եւ ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի համատեղ կարծիքում տեղ գտած որոշ առաջարկներ իրացնելու, բովանդակությանը վերաբերող քննարկումների անհրաժեշտություն կա: Ըստ հիմնական զեկուցողի՝ նախագիծը կքննարկվի հաջորդ շաբաթվա սկզբին:

3 мая в повестке дня заседания Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна    предложенный фракцией «Мой шаг» пакет проектов о внесении изменений и дополнений в Избирательный кодекс РА и смежные законы.
Основной докладчик А.Даниелян предложил отложить обсуждение проекта на срок до двух месяцев. Одна из причин отсрочки – повестка предстоящего заседания достаточно насыщена, а указанный проект требует отдельных дебатов.
По Даниеляну, есть необходимость в реализации некоторых предложений совместного заключения Венецианской комиссии и БДИПЧ/ОБСЕ, а также в обсуждении их содержания. По словам основного докладчика, проект будет обсужден в начале следующей недели.