Վարչապետի ընտրության հարցով մայիսի 3-ին տեղի ունեցած ՀՀ ԱԺ հատուկ նիստի ընթացքում ելույթ ունեցան պատգամավորները:
Նարեկ Զեյնալյան. Քաղաքացիներին խնդրում եւ հորդորում եմ դիմել պատվաստումներ իրականացնող ցանկացած պոլիկլինիկա եւ առաջիկայում ստանալ կորոնավիրուսի դեմ պատվաստում, որպեսզի մենք օր առաջ կարողանանք հաղթահարել համավարակը եւ կանխել դրա հետեւանքով առաջացած մահերը:
Թագուհի Թովմասյան. Ես ուզում եմ հայտարարել, որ Արցախի կորստով մենք կորցրել ենք Հայաստանի անվտանգությունը: Արցախն էր ՀՀ անվտանգության երաշխավորը, ոչ թե Հայաստանը՝ Արցախինը:
Սերգեյ Բագրատյան. Պետականության հիմքերն ամրացնելու մտայնությամբ պետք է բոլոր քաղաքական ուժերը գնան ընտրությունների, որովհետեւ այն այլեւս երերված է:
Տիգրան Ուրիխանյան. Գործող իշխանությունը մեղավոր է այն բանում, որ մենք դեռեւս ապրում ենք այն նույն Սահմանադրությամբ, որի փոփոխությունը համարվում էր չարիք:
Արման Բաբաջանյան. Անկախության 30-րդ տարում Հայաստանը պետականության, ինքնիշխանության հերթական քննությունն է հանձնում՝ հոկտեմբերի 27, Մարտի 1, Արցախյան երկրորդ պատերազմ: Այս իրադարձություններից յուրաքանչյուրի թիրախը եղել է հայ ժողովուրդը, նրա հավաքական կամքը եւ Հայաստանի պետականությունը:

The deputies gave a speech during the RA NA special sitting held on May 3 on the issue of the Prime Minister’s election.
Narek Zeynalyan: I ask and urge citizens to apply to any polyclinic carrying out vaccinations and get a vaccine against coronavirus in the near future, so that we can overcome the pandemic the day before and prevent the deaths emerged because of it.
Taguhi Tovmasyan: I want to announce that with the loss of Artsakh we lost the security of Armenia. Artsakh was the warrant of the RA security, not Armenia for Artsakh.
Sergey Bagratyan: All political forces should go to the elections with the idea of strengthening the bases of statehood, because it is no longer shaky.
Tigran Urikhanyan: The current power is to blame for the thing that we still live with the same Constitution, the amendment of which was considered evil.
Arman Babajanyan: In the 30th year of Independence, Armenia takes another exam of statehood and sovereignty – October 27, March 1, the second Artsakh war. The target of each of these events was the Armenian people, their collective will and the statehood of Armenia.