Մայիսի 4-ին Գեղարքունիքի մարզի  Վարդենիս քաղաքի Բադեյան պետական քոլեջի ուսանողներին եւ դասախոսներին հյուրընկալեց պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը:
Հանդիպումը սկսեց հաճելի անակնկալով. ուսանողները ծաղիկներ նվիրեցին պատգամավորին:
Ողջունելով հյուրերին` նա նշեց. «Մեր երկիրը գտնվում է փորձությունների շրջանում, եւ մեր ապագան ձեր ձեռքերում է: Կարծում եմ այն կլինի հաղթական»:
Այնուհետեւ  հարցուպատասխանի ձեւաչափում պատգամավորին ուղղեցին բազմաթիվ հարցեր, որոնք վերաբերում էին իրենց քաղաքի խնդիրներին:
Թագուհի Թովմասյանը նշեց, որ հնչեցված խնդիրներին ինքը քաջատեղյակ է, դրանց մի մասին անգամ անդրադարձել է ԱԺ ամբիոնից:  Նա վստահեցրեց, որ հետեւողական աշխատանքների արդյունքում կհասնի դրանց լուծմանը:
Այս համատեքստում ուսանողներն ընդգծեցին, որ իրենք եւս ունեն ծրագրեր` ուղղված Վարդենիս քաղաքի բարեկարգմանը:
Ուսանողներն ու դասախոսները, ձեւավորված ավանդույթի համաձայն, շրջեցին ԱԺ շենքում, նիստերի դահլիճի օթյակից հետեւեցին հերթական նիստերի աշխատանքին, եղան ԱԺ թանգարանում եւ գրադարանում:

4 мая депутат Т.Товмасян приняла студентов и преподавателей Варденисского государственного колледжа Бадеян в Гегаркуникской области.
Приветствуя гостей, депутат подчеркнула: «Наша страна переживает испытания, и наше будущее в ваших руках. Думаю, оно будет победным".
В формате вопросов-ответов депутату было задано множество вопросов, связанных с проблемами своего города.
Т.Товмасян отметила, что ей хорошо известны поднятые проблемы, а к некоторым из них обращалась с трибуны НС. Она заверила, что в результате последовательной работы решения будут найдены.
В этом контексте студенты подчеркнули, что у них также есть программы по благоустройству   Вардениса.
По сложившейся традиции студенты и преподаватели ознакомились со зданием НС, следили из ложи зала заседаний за работой депутатов, посетили музей и библиотеку парламента.