Մայիսի 4-ին Գեղարքունիքի մարզի  Վարդենիս քաղաքի Բադեյան պետական քոլեջի ուսանողներին եւ դասախոսներին հյուրընկալեց պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը:
Հանդիպումը սկսեց հաճելի անակնկալով. ուսանողները ծաղիկներ նվիրեցին պատգամավորին:
Ողջունելով հյուրերին` նա նշեց. «Մեր երկիրը գտնվում է փորձությունների շրջանում, եւ մեր ապագան ձեր ձեռքերում է: Կարծում եմ այն կլինի հաղթական»:
Այնուհետեւ  հարցուպատասխանի ձեւաչափում պատգամավորին ուղղեցին բազմաթիվ հարցեր, որոնք վերաբերում էին իրենց քաղաքի խնդիրներին:
Թագուհի Թովմասյանը նշեց, որ հնչեցված խնդիրներին ինքը քաջատեղյակ է, դրանց մի մասին անգամ անդրադարձել է ԱԺ ամբիոնից:  Նա վստահեցրեց, որ հետեւողական աշխատանքների արդյունքում կհասնի դրանց լուծմանը:
Այս համատեքստում ուսանողներն ընդգծեցին, որ իրենք եւս ունեն ծրագրեր` ուղղված Վարդենիս քաղաքի բարեկարգմանը:
Ուսանողներն ու դասախոսները, ձեւավորված ավանդույթի համաձայն, շրջեցին ԱԺ շենքում, նիստերի դահլիճի օթյակից հետեւեցին հերթական նիստերի աշխատանքին, եղան ԱԺ թանգարանում եւ գրադարանում:

On May 4, the deputy Taguhi Tovmasyan hosted the students of Badeyan State College of Vardenis town of Gegharkunik Marz.
The meeting began with a pleasant surprise: the students gave flowers to the deputy.
Welcoming the guests, she noted: “Our country is in the period of ordeals, and our future is in your hands. I think it will be victorious.
Afterwards in Q & A format they addressed numerous questions to the MP, which related to the problems of their town.
Taguhi Tovmasyan has noted that the she is well aware of the voiced problems, and she has even touched upon part of them from the NA tribune. She assured that as a result of consistent work she would reach their solution.
In this context the students have underlined that they also have programmes aimed at the improvement of Vardenis town
According to the tradition, t he students and the lecturers took a tour in the NA building, observed the work of the regular sittings from the box of the session , had been to the NA museum and the library .