Հոկտեմբերի 21-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծըեւ  2005թ-ի հոկտեմբերի 24-27-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագիծը: ԱԺ երրորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծի լրացումներ բաժնում ընդգրկվել են  12 օրինագծեր : ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 50 հարց, միջազգային 17 պայմանագիր:
ԱԺ երրորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծըեւ  2005թ-ի հոկտեմբերի 24-27-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագիծը կհաստատվի հոկտեմբերի 24-իԱԺ նիստում:

21   октября   состоялось рабочее заседание НС, которое вел Председатель НС Артур Багдасарян.
На заседании обсуждались проект решения о внесении дополнений в повестку дня шестой сессии НС третьего созыва и проект повестки дня четырехдневных заседаний НС 24-27 октября 2005 г. В раздел дополнений в проект повестки дня шестой сессии НС включено 12 законопроектов. В проекте повестки дня предстоящей четырехдневки 50 вопросов, 17 международных договоров.
Проект решения о внесении дополнений в повестку дня шестой сессии НС третьего созыва и проект повестки дня четырехдневных заседаний НС 24-27 октября 2005 г. будет утвержден на заседании НС 24 октября.