Խորհրդարանը մայիսի 25-ի հերթական նիստում քննարկեց ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամի ընտրության հարցը:
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Ծովինար Վարդանյանը հայտնեց, որ այդ պաշտոնում ընտրվելու համար ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունն առաջադրել է Սերգեյ Աղինյանի թեկնածությունը: Սերգեյ Աղինյանը ծնվել է 1977 թվականին, ծառայել է ՀՀ ԶՈՒ-ում, սովորել է  ՀՊՃՀ-ում եւ ՀԱՀ-ում:  Մասնագիտությամբ ճարտարագետ թեկնածուն  աշխատել է ՀՀ էներգետիկայի եւ ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովներում: 2019-ի մայիսից  ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ է:
Սերգեյ Աղինյանն իր ելույթում անդրադարձավ ոլորտի խնդիրներին, կատարվող բարեփոխումներին եւ աշխատանքներին: Նա մասնավորապես կարեւորեց հանձնաժողովի գործունեության հրապարակայնության ու թափանցիկության ապահովումը, նշեց այդ ուղղությամբ կատարվող քայլերը: Թեկնածուն վստահեցրեց, որ ընտրվելու պարագայում իր 20 տարվա աշխատանքային փորձը հնարավորություն կտա պատշաճ իրականացնելու հանձնաժողովի անդամի պարտականությունները:
Պատգամավոր Արտակ Մանուկյանը գործընկերներին  հորդորեց կողմ քվեարկել:
ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի քարտուղար Արփինե Դավոյանը տեղեկացրեց, որ ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամի ընտրության գաղտնի քվեարկությունը  տեղի կունենա վաղը` մայիսի 26-ին, ժամը 11:00-12:30-ը ընկած ժամանակահատվածում:

25 мая парламент на очередном заседании обсудил вопрос избрания члена Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) РА.
Член Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Ц.Варданян сообщила, что фракция НС «Мой шаг» выдвинула на этот пост С.Агиняна. Кандидат родился в 1977 г., служил в ВС РА, учился в ГИУА и АУА. Инженер по специальности, работал в комиссиях по энергетике и по регулированию общественных услуг. С мая 2019 г. – член КРОУ РА.
В своем выступлении С.Агинян коснулся проблем сферы, проводимых реформ и работ. Он, в частности, особо выделил обеспечение гласности и прозрачности деятельности КРОУ, отметил предпринимаемые в этом направлении шаги. Кандидат заверил, что в случае избрания 20-летний опыт работы позволит ему надлежащим образом   выполнять обязанности члена комиссии.
Депутат А.Манукян призвал своих коллег проголосовать в пользу кандидата.
Секретарь Счетной комиссии НС А.Давоян сообщила, что тайное голосование по избранию члена КРОУ РА состоится 26 мая, с 11.00 до 12.30 часов.