Խորհրդարանը մայիսի 25-ի հերթական նիստում քննարկեց ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամի ընտրության հարցը:
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Ծովինար Վարդանյանը հայտնեց, որ այդ պաշտոնում ընտրվելու համար ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունն առաջադրել է Սերգեյ Աղինյանի թեկնածությունը: Սերգեյ Աղինյանը ծնվել է 1977 թվականին, ծառայել է ՀՀ ԶՈՒ-ում, սովորել է  ՀՊՃՀ-ում եւ ՀԱՀ-ում:  Մասնագիտությամբ ճարտարագետ թեկնածուն  աշխատել է ՀՀ էներգետիկայի եւ ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովներում: 2019-ի մայիսից  ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ է:
Սերգեյ Աղինյանն իր ելույթում անդրադարձավ ոլորտի խնդիրներին, կատարվող բարեփոխումներին եւ աշխատանքներին: Նա մասնավորապես կարեւորեց հանձնաժողովի գործունեության հրապարակայնության ու թափանցիկության ապահովումը, նշեց այդ ուղղությամբ կատարվող քայլերը: Թեկնածուն վստահեցրեց, որ ընտրվելու պարագայում իր 20 տարվա աշխատանքային փորձը հնարավորություն կտա պատշաճ իրականացնելու հանձնաժողովի անդամի պարտականությունները:
Պատգամավոր Արտակ Մանուկյանը գործընկերներին  հորդորեց կողմ քվեարկել:
ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի քարտուղար Արփինե Դավոյանը տեղեկացրեց, որ ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամի ընտրության գաղտնի քվեարկությունը  տեղի կունենա վաղը` մայիսի 26-ին, ժամը 11:00-12:30-ը ընկած ժամանակահատվածում:

At May 25 regular sitting, the Parliament debated the issue on electing a member for the RA Public Services Regulatory Commission.
The member of the NA Standing Committee on Economic Affairs Tsovinar Vardanyan informed that the NA My Step Faction nominated Sergey Aghinyan to be elected to that position. Sergey Aghinyan was born in 1977, served in the RA Armed Forces, studied in the State Engineering University of Armenia and in the American University of Armenia (AUA). The candidate, an engineer by profession, worked in the RA Energy and the RA Public Services Regulatory Commissions. He is a member of the RA Public Services Regulatory Commission from May 2019.
In his speech, Sergey Aghinyan referred to the problems of the sphere, the implementing reforms and works. He particularly highlighted the provision of publicity and transparency of the commission’s activities and noted the steps taken in that direction. The candidate assured that in case of being elected, his work experience for 20 years will give an opportunity to properly carry out duties of a Commission member.
The Deputy Artak Manukyan urged his colleagues to vote for him.
The secretary of the NA Counting Commission Arpine Davoyan informed that the secret ballot on electing a member for the RA Public Services Regulatory Commission would be held on May 26, 11:00 – 12:30.