Հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 2-ը ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստանում կգտնվի Բելգիայի Թագավորության Սենատի նախագահ Անն-Մարի Լիզինը:
Հոկտեմբերի 31-ին տիկին Լիզինը խորհրդարանում կհանդիպի ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի, Հայաստան-Բելգիա բարեկամության պատգամավորական խմբի, Աժ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Ռուստամյանի հետ: Նույն օրը տիկին Լիզինին կընդունի Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսը: Պատվիրակությունը ծաղկեպսակ կդնի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում` եղեռնի զոհերի հուշարձանին:
Նոյեմբերի 1-ին Բելգիայի Սենատի պատվիրակությունը կմասնակցի Ազգային ժողովում Հայաստանի խորհրդարանի 15-ամյակին նվիրված հանդիսավոր նիստին եւ «Խորհրդարանը ու խորհրդարանական համակարգերի զարգացման հեռանկարները ժողովրդավարության պայմաններում» համաժողովին, ապա` Ա.Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի պետական ակադեմիական թատրոնում կայանալիք հանդիսավոր նիստին եւ տոնական համերգին:
Նույն օրը նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի, արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանի եւ Մարդու իրավունքների պաշտպան Լարիսա Ալավերդյանի, Հայաստանում Եվրամիության դեսպանների հետ:

С 31 октября по 2 ноября по приглашению Председателя НС РА Артура Багдасаряна с официальным визитом в Армении будет находиться Председатель Сената Королевства Бельгии Анн-Мари Лизин.
31 октября г-жа Лизин встретится в парламенте с Председателем НС РА Артуром Багдасаряном, с депутатской группой дружбы Армения-Бельгия, с председателем Постоянной комиссии НС по внешним сношениям Арменом Рустамяном. В тот же день г-жу Лизин примет Его Святейшество Католикос Всех Армян Гарегин Второй. Делегация возложит венок к мемориалу жертв Геноцида армян в Цицернакаберде.
1 ноября делегация Сената Бельгии примет участие в торжественном заседании в НС в честь 15-летия парламента Армении и в форуме “Парламент и перспективы развития парламентских систем в условиях демократии”, затем в Государственном академическом театре оперы и балета им. А.Спендиарова – в торжественном заседании и праздничном концерте.
В тот же день намечены встречи с Президентом РА Робертом Кочаряном, премьер-министром Андраником Маргаряном, министром иностранных дел Варданом Осканяном и омбудсменом Ларисой Алавердян, с послами стран Евросоюза в Армении.