Հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 2-ը ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստանում կգտնվի Բելգիայի Թագավորության Սենատի նախագահ Անն-Մարի Լիզինը:
Հոկտեմբերի 31-ին տիկին Լիզինը խորհրդարանում կհանդիպի ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի, Հայաստան-Բելգիա բարեկամության պատգամավորական խմբի, Աժ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Ռուստամյանի հետ: Նույն օրը տիկին Լիզինին կընդունի Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսը: Պատվիրակությունը ծաղկեպսակ կդնի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում` եղեռնի զոհերի հուշարձանին:
Նոյեմբերի 1-ին Բելգիայի Սենատի պատվիրակությունը կմասնակցի Ազգային ժողովում Հայաստանի խորհրդարանի 15-ամյակին նվիրված հանդիսավոր նիստին եւ «Խորհրդարանը ու խորհրդարանական համակարգերի զարգացման հեռանկարները ժողովրդավարության պայմաններում» համաժողովին, ապա` Ա.Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի պետական ակադեմիական թատրոնում կայանալիք հանդիսավոր նիստին եւ տոնական համերգին:
Նույն օրը նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի, արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանի եւ Մարդու իրավունքների պաշտպան Լարիսա Ալավերդյանի, Հայաստանում Եվրամիության դեսպանների հետ:

From October 31 to November 2 at the invitation of RA NA President Artur Baghdasaryan the Chairwoman of the Senate of the Belgian Kingdom Ann-Marie Lizin will be in Armenia with an official visit.
On October 31 in the National Assembly Mrs. Lizin will meet RA NA President Artur Baghdasaryan, Armenia-Belgium parliamentary friendship group, Armen Roustamyan, Chairman of NA Standing Committee on Foreign Relations. The same day Garegin II, the Catholicos of All Armenians will receive Mrs. Lizin. The delegation will lay a wreath at the Tsitsernakaberd memorial to the victims of Genocide.
On November 1 the delegation of the Belgian Senate will take part at the solemn session dedicated to the 15th anniversary of the Armenian Parliament in the National Assembly and the forum “The Parliament and the Perspectives of Development of Parliamentary Systems in the Conditions of Democracy,” then – at the solemn session and festive concert at the A. Spendiarian Opera and Ballet National Academic Theatre.
The same day meetings are envisaged with RA President Robert Kocharyan, Prime Minister Andranik Margaryan, Foreign Minister Vardan Oskanyan, Ombudswoman Larisa Alaverdyan and the ambassadors of EU countries in Armenia.