Հունիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեցին եւ դրական եզրակացություն ստացան Կառավարության հեղինակած ««Ավտոմոբիլային տրանսպորտի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին»», ««Թմրամիջոցների եւ հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ դրանց կից ներկայացված օրինագծերի փաթեթները:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված հաջորդ հարցը ««Պետություն-մասնավոր գործընկերության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից ներկայացված օրինագծերի փաթեթը (երկրորդ ընթերցում) Կառավարության առաջարկով կհանվի հունիսի 3-ին գումարվելիք արտահերթ նիստի օրակարգից:

2 июня на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам обсуждены во втором чтении и удостоились положительного заключения законодательные пакеты о внесении изменений и дополнений в законы РА «Об автомобильном транспорте», «О наркотиках и психотропных веществах» и прилагаемые законы.
По предложению правительства вопрос  о внесении поправок в закон «О государственно-частном партнерстве» и прилагаемый пакет проектов во втором чтении  будет исключен из повестки дня созываемого 3 июня внеочередного заседания НС.