Հունիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեցին եւ դրական եզրակացություն ստացան Կառավարության հեղինակած ««Ավտոմոբիլային տրանսպորտի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին»», ««Թմրամիջոցների եւ հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ դրանց կից ներկայացված օրինագծերի փաթեթները:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված հաջորդ հարցը ««Պետություն-մասնավոր գործընկերության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից ներկայացված օրինագծերի փաթեթը (երկրորդ ընթերցում) Կառավարության առաջարկով կհանվի հունիսի 3-ին գումարվելիք արտահերթ նիստի օրակարգից:

On June 2, at the extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs the bills on Making Amendment and Addenda to the RA Law on Automobile Transport, on Making Amendments and Addenda to the Law on Narcotic Drugs and Psychotropic (Psychoactive) Substances and the packages of the bills presented to them authored by the Government were debated and endorsed in the second reading.
The next item included in the agenda of the sitting, the bill on Making Amendments and Addenda to the Law on State-Private Partnership and the enclosed presented package of the bills (second reading) will be removed from the agenda of the extraordinary sitting to be convened on June 3 by the proposal of the Government.