Հունիսի 3-ին Նարեկ Զեյնալյանի նախագահությամբ կայացավ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը:
Առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Անահիտ Ավանեսյանի ներկայացմամբ` երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց ««Բնակչության բժշկական օգնության եւ սպասարկման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Նշվեց, որ օրինագծի վերաբերյալ առաջարկներ չեն ներկայացվել: Կառավարության հեղինակած ««Մարդու վերարտադրողական առողջության եւ վերարտադրողական իրավունքների մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը եւս քննարկվեց երկրորդ ընթերցմամբ:
Հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Զեյնալյանը տեղեկացրեց, որ օրինագծի վերաբերյալ ներկայացրել է խմբագրական բնույթի առաջարկ, որն էլ ընդունվել է հիմնական զեկուցող, Առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Անահիտ Ավանեսյանի կողմից: Քննարկված օրենքների նախագծերը ստացան դրական եզրակացություն:

On June 3, the extraordinary sitting of the NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs moderated by Narek Zeynalyan was held.
As the Acting Minister of Health Anahit Avanesyan presented, the draft law on Medical Aid and Service of Population was debated in the second reading. It was noted that proposals had not been introduced. The draft law on Making Amendments and Addenda to the Law on Human Reproductive Health and Reproductive Rights also was considered in the second reading.
The Committee Chair Narek Zeynalyan informed that he had presented a proposal of editorial character, which was accepted by the Acting Minister of Health Anahit Avanesyan. The debated draft laws were endorsed.