Հունիսի 3-ին Նարեկ Զեյնալյանի նախագահությամբ կայացավ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը:
Առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Անահիտ Ավանեսյանի ներկայացմամբ` երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց ««Բնակչության բժշկական օգնության եւ սպասարկման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Նշվեց, որ օրինագծի վերաբերյալ առաջարկներ չեն ներկայացվել: Կառավարության հեղինակած ««Մարդու վերարտադրողական առողջության եւ վերարտադրողական իրավունքների մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը եւս քննարկվեց երկրորդ ընթերցմամբ:
Հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Զեյնալյանը տեղեկացրեց, որ օրինագծի վերաբերյալ ներկայացրել է խմբագրական բնույթի առաջարկ, որն էլ ընդունվել է հիմնական զեկուցող, Առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Անահիտ Ավանեսյանի կողմից: Քննարկված օրենքների նախագծերը ստացան դրական եզրակացություն:

3 июня состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам под председательством Н.Зейналяна.
По сообщению и.о.министра здравоохранения А.Аванесян, во втором чтении обсуждался законопроект о внесении изменений в закон «О медицинской помощи и обслуживании населения». Отмечено, что предложений по проекту не поступало. Во втором чтении также обсуждался внесенный правительством проект о внесении поправок в закон «О репродуктивном здоровье и репродуктивных правах человека».
Председатель комиссии Н.Зейналян проинформировал о внесении в законопроект редакционных правок, которые были приняты основным докладчиком, и.о.министра здравоохранения А.Аванесян. Обсуждаемые законопроекты получили положительное заключение.