Բաբկեն Թունյանը հյուրընկալեց Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանին
Հունիսի 8-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը հանդիպեց ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերի հետ:
Ողջունելով հյուրին՝ Թունյանը շնորհավորեց Գալագերին մեր երկրում դեսպան նշանակվելու կապակցությամբ եւ վստահություն հայտնեց, որ վերջինս իր պաշտոնավարման ընթացքում կնպաստի հայ-բրիտանական հարաբերությունների զարգացմանը:
Զրուցակիցները քննարկեցին տնտեսական ոլորտում երկկողմ փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր: Դեսպանը խորհրդարանի օրենսդրական աշխատանքների բարելավման հարցում մասնագիտական աջակցություն տրամադրելու պատրաստակամություն հայտնեց:

Babken Tunyan Hosts Ambassador of United Kingdom to Armenia
On June 8, the Chair of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs Babken Tunyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to the Republic of Armenia John Gallagher.
Welcoming the guest, Tunyan congratulated Gallagher on being appointed Ambassador in our country and expressed confidence that during his tenure the latter would contribute to the Armenian-British relations.
The interlocutors discussed issues on bilateral cooperation in the economic sphere. The Ambassador expressed readiness for providing professional support in the improvement of the parliament’s legislative works.