Բաբկեն Թունյանը հյուրընկալեց Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանին
Հունիսի 8-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը հանդիպեց ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերի հետ:
Ողջունելով հյուրին՝ Թունյանը շնորհավորեց Գալագերին մեր երկրում դեսպան նշանակվելու կապակցությամբ եւ վստահություն հայտնեց, որ վերջինս իր պաշտոնավարման ընթացքում կնպաստի հայ-բրիտանական հարաբերությունների զարգացմանը:
Զրուցակիցները քննարկեցին տնտեսական ոլորտում երկկողմ փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր: Դեսպանը խորհրդարանի օրենսդրական աշխատանքների բարելավման հարցում մասնագիտական աջակցություն տրամադրելու պատրաստակամություն հայտնեց:

Б.Тунян принял посла Великобритании в Армении
8 июня председатель Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Б.Тунян встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в РА Джоном Галагером.
Приветствуя гостя, Тунян поздравил его с назначением послом и выразил уверенность, что г-н Галагер в период пребывания в должности поспособствует развитию армяно-британских отношений.
Собеседники обсудили вопросы двустороннего сотрудничества в экономической сфере. Посол выразил готовность оказать профессиональное содействие в совершенствовании законодательной работы парламента.