Հունիսի 7-9-ը տեղի ունեցավ ՀՀ Ազգային ժողովի «Թվինինգ» ծրագրի երկրորդ բաղադրիչի առաջին առաքելությունը: Թեման Ազգային ժողովի պատգամավորների եւ աշխատակազմի՝  խորհրդարանական բոլոր առանցքային գործառույթները կատարելու համար անհրաժեշտ կարողությունների զարգացումն էր՝ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի հետ կապված օրենքների եւ քաղաքականության համատեքստում:
ԵՄ կողմից ֆինանսավորվող «ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում` ՀԸԳՀ վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» Թվինինգ ծրագրի երկրորդ առաքելությունը ղեկավարում էին ծրագրի հունական կողմի ղեկավար Էլենի Կանելոպուլուն եւ հայկական կողմի ղեկավար Մարի Մանուկյանը: Քննարկման առանցքում էին խորհրդարանների՝ Եվրոպական միության հետ աշխատող վարչությունների, հանձնաժողովների աշխատանքի կազմակերպման կարգը, խորհրդարանների մարմիններին անհրաժեշտ հետազոտական աշխատանքների ապահովումը եւ այլ հարցեր:
Առցանց առաքելությանը մասնակցում էին Հայաստանի, Հունաստանի եւ Իտալիայի խորհրդարանների բազմաթիվ աշխատակիցներ: Հաջորդ հանդիպումը տեղի կունենա սեպտեմբերին:

On June 7-9, the first mission of Component 2 of Twinning Project with the RA National Assembly was held. The theme was Enhanced capacity of the members and staff of the NA in performing all parliamentary core functions through piloting the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement/CEPA-related laws and policies.
The Head of the Hellenic side Eleni Kanellopoulou and the Head of the Armenian side Mari Manukyan were leading the second mission of the Twinning Project Strengthening of Capacity of the RA National Assembly to Further Support to CEPA Oversight and Implementation financed by the EU. The ensuring and the research needs to the Parliaments Respective Departments/bodies working with the European Union, the organization order of the Committees and other items were in the core of the discussion.
Numerous employees of the parliaments of Armenia, Greece and Italy took part in the online mission. The next meeting will be held in September.