Հունիսի 7-9-ը տեղի ունեցավ ՀՀ Ազգային ժողովի «Թվինինգ» ծրագրի երկրորդ բաղադրիչի առաջին առաքելությունը: Թեման Ազգային ժողովի պատգամավորների եւ աշխատակազմի՝  խորհրդարանական բոլոր առանցքային գործառույթները կատարելու համար անհրաժեշտ կարողությունների զարգացումն էր՝ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի հետ կապված օրենքների եւ քաղաքականության համատեքստում:
ԵՄ կողմից ֆինանսավորվող «ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում` ՀԸԳՀ վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» Թվինինգ ծրագրի երկրորդ առաքելությունը ղեկավարում էին ծրագրի հունական կողմի ղեկավար Էլենի Կանելոպուլուն եւ հայկական կողմի ղեկավար Մարի Մանուկյանը: Քննարկման առանցքում էին խորհրդարանների՝ Եվրոպական միության հետ աշխատող վարչությունների, հանձնաժողովների աշխատանքի կազմակերպման կարգը, խորհրդարանների մարմիններին անհրաժեշտ հետազոտական աշխատանքների ապահովումը եւ այլ հարցեր:
Առցանց առաքելությանը մասնակցում էին Հայաստանի, Հունաստանի եւ Իտալիայի խորհրդարանների բազմաթիվ աշխատակիցներ: Հաջորդ հանդիպումը տեղի կունենա սեպտեմբերին:

7-9 июня состоялась первая миссия второго компонента программы Национального Собрания РА «Twinning». Тема – развитие  необходимых возможностей депутатов и аппарата НС для выполнения всех ключевых парламентских функций в контексте законов и политики Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве ЕС – РА.
Вторую миссию финансируемого ЕС проекта «Укрепление потенциала НС РА для дальнейшего содействия в контроле и реализации Соглашения возглавили руководители программы с греческой и армянской сторон  Элени Канелопулу и М.Манукян. Обсуждалась процедура организации деятельности   работающих с ЕС департаментов и комиссий, обеспечение необходимой исследовательской работы для парламентских структур и другие вопросы.
В онлайн-миссии приняли участие сотрудники парламентов Армении, Греции и Италии. Следующая встреча состоится в сентябре.