Դրական եզրակացություն` «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգիրք» օրինագծին
Հունիսի 14-ին Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը:
ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Արմեն Հովհաննիսյանի ներկայացմամբ` երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց Կառավարության հեղինակած «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգիրք» օրենքի նախագիծը:
Հիմնական զեկուցողը նշեց, որ ներկայացվում է օրինագծի լրամշակված տարբերակը:
Հանձնաժողովը դրական եզրակացություն տվեց օրենքի նախագծին:
ԱԺ պատգամավորներ Արթուր Դավթյանի, Վլադիմիր Վարդանյանի, Աննա Կարապետյանի հեղինակած ««ՀՀ դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին», ««Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման, սպասարկման եւ սոցիալական երաշխիքների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մաuին» օրենսդրական փաթեթի երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումը հիմնական զեկուցող Արթուր Դավթյանի առաջարկով հետաձգվեց մինչեւ երկու ամիս ժամկետով:

On June 14, the extraordinary sitting of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan was held.
As the RA Deputy Minister of Justice Armen Hovhannisyan presented the draft law the RA Criminal Procedure Code authored by the Government was debated in the second reading.
The key speaker has noted that the revised version of the bill is introduced.
The debate of the legislative package on Making Amendment and Addendum to the Constitutional Law the RA Judicial Code, on Service, Ensuring the Activities of the Officials and Their Social Guarantees in the second reading authored by the NA deputies Artur Davtyan, Vladimir Vardanyan, Anna Karapetyan was postponed by the key speaker Artur Davtyan up to two months.