Դրական եզրակացություն` «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգիրք» օրինագծին
Հունիսի 14-ին Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը:
ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Արմեն Հովհաննիսյանի ներկայացմամբ` երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց Կառավարության հեղինակած «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգիրք» օրենքի նախագիծը:
Հիմնական զեկուցողը նշեց, որ ներկայացվում է օրինագծի լրամշակված տարբերակը:
Հանձնաժողովը դրական եզրակացություն տվեց օրենքի նախագծին:
ԱԺ պատգամավորներ Արթուր Դավթյանի, Վլադիմիր Վարդանյանի, Աննա Կարապետյանի հեղինակած ««ՀՀ դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին», ««Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման, սպասարկման եւ սոցիալական երաշխիքների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մաuին» օրենսդրական փաթեթի երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումը հիմնական զեկուցող Արթուր Դավթյանի առաջարկով հետաձգվեց մինչեւ երկու ամիս ժամկետով:

Положительное заключение – законопроекту УПК РА
14 июня состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна.
По представлению заместителя министра юстиции РА А.Ованнисяна, во втором чтении рассмотрен внесенный правительством законопроект «Уголовно-процессуальный кодекс РА» (УПК РА) .
Основной докладчик отметил, что представлен доработанный вариант законопроекта.
Комиссия вынесла проекту положительное заключение.
По предложению основного докладчика А.Давтяна отложено сроком до двух месяцев обсуждение во втором чтении пакета проектов о внесении поправок в Судебный кодекс РА, закон «Об обеспечении деятельности, обслуживании и социальных гарантий должностных лиц».