Խորհրդարանում հյուրընկալվեց ԱՄՆ դեսպանատան ԹՊԻՀ բյուրոյի ներկայացուցիչը
ԱԺ պատգամավոր Հերիքնազ Տիգրանյանը հուլիսի 14-ին ընդունեց Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան Թմրամիջոցների դեմ պայքարի եւ իրավապահ համագործակցության բյուրոյի (ԹՊԻՀ) Իրավապահ մարմինների հակակոռուպցիոն գլխավոր խորհրդատու Յոհաննես վան դեն Հուգենին եւ ԹՊԻՀ Քրեական արդարադատության բարեփոխումների ղեկավար Քրիստինա Աֆոյանին: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին հակակոռուպցիոն քաղաքականության հետ կապված հարցեր:
Ողջունելով հյուրերին` ԱԺ պատգամավորը   շնորհակալություն հայտնեց ԱՄՆ կառավարությանը` կոռուպցիայի դեմ պայքարում Հայաստանին ցուցաբերած շարունակական աջակցության համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեց նաեւ հակակոռուպցիոն պայքարի ինստիտուցիոնալ համակարգի եւ կարողությունների զարգացման, հանրության շրջանում կոռուպցիայի նկատմամբ անհանդուրժողականության ձեւավորման անհրաժեշտությունը:

Представитель Бюро INL Посольства США в парламенте
14 июля депутат НС Э.Тигранян приняла главного советника по борьбе с коррупцией Бюро по поддержанию правопорядка и сотрудничества правоохранительных органов ( INL ) Посольства США в Армении Йоханнеса ван ден Хугена и руководителя проекта реформ уголовного правосудия INL К.Афоян. В ходе встречи стороны обсудили вопросы антикоррупционной политики.
Приветствуя гостей, депутат НС поблагодарила правительство США за постоянную поддержку Армении в борьбе с коррупцией.
В ходе встречи также обсуждалась необходимость развития институциональной системы и потенциала антикоррупционной борьбы, формирования в обществе нетерпимости к коррупции.