Խորհրդարանում հյուրընկալվեց ԱՄՆ դեսպանատան ԹՊԻՀ բյուրոյի ներկայացուցիչը
ԱԺ պատգամավոր Հերիքնազ Տիգրանյանը հուլիսի 14-ին ընդունեց Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան Թմրամիջոցների դեմ պայքարի եւ իրավապահ համագործակցության բյուրոյի (ԹՊԻՀ) Իրավապահ մարմինների հակակոռուպցիոն գլխավոր խորհրդատու Յոհաննես վան դեն Հուգենին եւ ԹՊԻՀ Քրեական արդարադատության բարեփոխումների ղեկավար Քրիստինա Աֆոյանին: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին հակակոռուպցիոն քաղաքականության հետ կապված հարցեր:
Ողջունելով հյուրերին` ԱԺ պատգամավորը   շնորհակալություն հայտնեց ԱՄՆ կառավարությանը` կոռուպցիայի դեմ պայքարում Հայաստանին ցուցաբերած շարունակական աջակցության համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեց նաեւ հակակոռուպցիոն պայքարի ինստիտուցիոնալ համակարգի եւ կարողությունների զարգացման, հանրության շրջանում կոռուպցիայի նկատմամբ անհանդուրժողականության ձեւավորման անհրաժեշտությունը:

Representative of Bureau of INL U.S. Embassy Hosted in Parliament
On July 14, the NA deputy Heriknaz Tigranyan received the Anti-Corruption Chief Advisor of Law Enforcement Bodies of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Office (INL) of the U.S. Embassy to Armenia Johannes van den Hoogen and the Criminal Justice Reforms Project Manager Kristina Afoyan. At the meeting the sides discussed issues related to the anti-corruption policy.
Welcoming the guests, the NA deputy thanked the U.S Government for the continuous support shown to Armenia in the fight against corruption.
During the meeting the necessity for the formation of intolerance towards the fight against anti-corruption institutional system and the development of capabilities and corruption among the public was also discussed.