Ալեն Սիմոնյանը հյուրընկալեց Արթուր Թովմասյանին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպում ունեցավ Արցախի  Հանրապետության ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի հետ:
Ողջույնի խոսքում ՀՀ ԱԺ նախագահը կարեւորեց նոր պաշտոնում Արցախի իր պաշտոնակցի հետ առաջին պաշտոնական հանդիպումն անցկացնելու փաստը: Ալեն Սիմոնյանը նշեց, որ հայկական զույգ պետությունների միջեւ միասնականությունը հիմնարար արժեք է, որի պահպանումը պետք է մշտապես տեղ գտնի պետական եւ հանրային ռազմավարական ծրագրերում:
ՀՀ ԱԺ նախագահը նաեւ հույս հայտնեց, որ երկու խորհրդարանները կշարունակեն արդյունավետ համագործակցել, ինչպես նաեւ, անհրաժեշտության դեպքում, կվերանայվեն փոխգործակցության նախկին պայմանավորվածությունները:
Արթուր Թովմասյանն ի  պատասխան շնորհավորեց Ալեն Սիմոնյանին ՀՀ ԱԺ նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահը շեշտադրեց ներկայիս բարդ ժամանակաշրջանի առանձնահատկություններն ու դրանցով պայմանավորված նոր իրողությունների ի հայտ գալու փաստը: Թովմասյանը նաեւ նշանակալի համարեց խորհրդարանական դիվանագիտության դերը Արցախի միջազգային ճանաչման գործընթացում:

Alen Simonyan Hosts Artur Tovmasyan
The President of the RA National Assembly Alen Simonyan hosted the President of Artsakh NA Artur Tovmasyan.
In his welcome speech the RA NA President highlighted the fact of holding the first official meeting with his colleague of Artsakh. Alen Simonyan has noted that the unity between the two Armenian states is a fundamental value, and its maintenance shall permanently find its place in the state and public strategic programmes.
The RA NA President also expressed hope that the two parliament would continue to effectively cooperate, as well as if necessary, the former agreements of collaboration would be reviewed.
In response, Artur Tovmasyan congratulated Alen Simonyan on being elected in the RA NA President’s post. The NA President of Artsakh stressed the peculiarities of the current hard period and the fact of appearing the new realities conditioned by it. Tovmasyan also considered significant the role of the parliamentary diplomacy in the international recognition process of Artsakh.