Քննարկվեց ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի թեկնածուի ընտրության հարցը
Օգոստոսի 10-ին պատգամավորները շարունակեցին քննարկել ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահների ընտրության հարցը:
Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու համար «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն առաջադրեց Էդուարդ Աղաջանյանի թեկնածությունը: Պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը ներկայացրեց թեկնածուի կենսագրությունն ու աշխատանքային ուղին:
Էդուարդ Աղաջանյանը շնորհակալություն հայտնեց իր թեկնածությունն այդ պատասխանատու պաշտոնում առաջադրելու համար: Ըստ թեկնածուի՝ հետպատերազմյան Հայաստանում դեռեւս չլուծված են մնում տարածաշրջանային կայունությանը եւ մարդու իրավունքներին վերաբերող կարեւորագույն հարցեր, որոնց լուծումը հնարավոր է միայն պետության ներքին դիմակայունության ամրապնդման եւ միջազգային գործընկերների հետ արդյունավետ համագործակցության արդյունքում: «Հանձնաժողովի գործունեության առանցքում է լինելու ազգային ու պետական շահը»,-ընդգծեց Աղաջանյանը:
Թեկնածուի ընտրությունը տեղի կունենա մյուս հանձնաժողովների նախագահների թեկնածությունների քննարկումից հետո:

Item of Voting of Candidate for Chair of NA Standing Committee on Foreign Relations Debated
On August 10, the deputies continued debating the item of the election for the Chairs of the NA Standing Committees.
The Civil Contract Faction nominated Eduard Aghajanyan’s candidacy for being elected in the post of the Chair of the Standing Committee on Foreign Relations. The deputy Vahagn Aleksanyan presented the candidate’s biography and work experience.
Eduard Aghajanyan thanked his colleagues for nominating his candidacy in that responsible post. According to the candidate, the regional stability and the most important issues concerning the human rights remain still unused in the post-war Armenia, and their solution is only possible as a result of strengthening of the state’s inner resilience and effective cooperation with the international counterparts. “The activities of the Committee will focus on the national and state interest,” Aghajanyan underlined.