Օգոստոսի 12-ին Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպում ունեցավ նաեւ պատգամավոր, խորհրդարանում ասորական համայնքի ներկայացուցիչ Զեմֆիրա Միրզոեւայի հետ:
Ալեն Սիմոնյանը ծանոթացավ Հայաստանում բնակվող ասորական համայնքի խնդիրներին եւ պատգամավորին հորդորեց ակտիվորեն ներգրավվել համայնքի շահերը խորհրդարանում ներկայացնելու գործում:
Միրզոեւան, շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման հրավերի համար, նշեց, որ ինքը պատվիրակվել է խորհրդարան համայնքի ձայնը լսելի դարձնելու համար:
Հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց նաեւ առաջիկայում այցելել ասորական համայնք՝ տեղում ծանոթանալու խնդիրներին եւ անհրաժեշտության  դեպքում դրանց տալ օրենսդրական լուծում:

On August 12, the President of the National Assembly Alen Simonyan also had a meeting with the deputy, the representative of the Assyrian community in parliament Zemfira Mirzoeva.
Alen Simonyan got acquainted with the problems of the Assyrian community residing in Armenia and urged the deputy to be actively involved in representing the interests of the community in parliament.
Thanking for the invitation to the meeting, Mirzoeva noted that she was delegated to the parliament for making the voice of the community heard.
At the end of the meeting, an agreement was reached to visit the Assyrian community in the near future too, to get familiarized with the problems on the spot and, if necessary, to give them legislative solution.