ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը սեպտեմբերի 16-ին ընդունեց Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանի Լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ Ալեն Սիմոնյանը նշեց, որ իր համար պատիվ է հյուրընկալել հայ ժողովրդի մեծ բարեկամին: Նա նշեց, որ չափազանցված  չէ այն միտքը, որ հայ ժողովրդի հավատարիմ բարեկամ Քերոլայն Քոքսը Հայաստանում լայն ճանաչում եւ սեր է վայելում:
Ալեն Սիմոնյանը երախտագիտություն հայտնեց տարիներ շարունակ բարոնուհու կողմից Հայաստանին եւ Արցախին հետեւողական կերպով աջակցելու համար:
ԱԺ նախագահը եւ բարոնուհի Քոքսը քննարկեցին պատերազմի հետեւանքով ստեղծված իրավիճակի, Ադրբեջանի կողմից պահվող ռազմագերիների, քաղաքացիական անձանց վերաբերյալ հիմնահարցեր:
Բարոնուհին մտահոգություն հայտնեց Ադրբեջանի կողմից միջազգային տարբեր հարթակներում հնչեցվող ապակառուցողական հայտարարությունների վերաբերյալ՝ միեւնույն ժամանակ հուսալով, որ միջազգային հանրության գործուն աջակցությամբ հնարավոր կլինի լուծել գերիների հայրենադարձման հարցը:

On September 16, the President of the RA National Assembly Alen Simonyan received the Delegation headed by the Member of the House of Lords of Parliament of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, Baroness Caroline Cox.
Welcoming the guests, Alen Simonyan has noted that it is an honour for him to host the Armenian people’s great friend. He has stated that the ides that the Armenian people’s faithful friend Caroline Cox enjoys wide recognition and love is not exaggerated. Alen Simonyan expressed his gratitude to Baroness Cox for consistently supporting Armenia and Artsakh for many years.
The NA President and Baroness Cox discussed the issues on the situation created as a result of war, the prisoners of war and the civilians detained by Azerbaijan.
The Baroness expressed concern over destructive statements being sounded on the international different platforms by Azerbaijan, at the same time hoping that with the practical support of the international community it would be possible to solve the issue of the captives’ repatriation.