ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը սեպտեմբերի 16-ին ընդունեց Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանի Լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ Ալեն Սիմոնյանը նշեց, որ իր համար պատիվ է հյուրընկալել հայ ժողովրդի մեծ բարեկամին: Նա նշեց, որ չափազանցված  չէ այն միտքը, որ հայ ժողովրդի հավատարիմ բարեկամ Քերոլայն Քոքսը Հայաստանում լայն ճանաչում եւ սեր է վայելում:
Ալեն Սիմոնյանը երախտագիտություն հայտնեց տարիներ շարունակ բարոնուհու կողմից Հայաստանին եւ Արցախին հետեւողական կերպով աջակցելու համար:
ԱԺ նախագահը եւ բարոնուհի Քոքսը քննարկեցին պատերազմի հետեւանքով ստեղծված իրավիճակի, Ադրբեջանի կողմից պահվող ռազմագերիների, քաղաքացիական անձանց վերաբերյալ հիմնահարցեր:
Բարոնուհին մտահոգություն հայտնեց Ադրբեջանի կողմից միջազգային տարբեր հարթակներում հնչեցվող ապակառուցողական հայտարարությունների վերաբերյալ՝ միեւնույն ժամանակ հուսալով, որ միջազգային հանրության գործուն աջակցությամբ հնարավոր կլինի լուծել գերիների հայրենադարձման հարցը:

16 сентября Председатель НС А.Симонян принял делегацию во главе с членом Палаты лордов Парламента Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии баронессой Кэролайн Кокс.
Приветствуя гостей, А.Симонян подчеркнул, что для него честь принимать большого и верного друга армянского народа. Он заметил, что Кэролайн Кокс широко известна и любима в Армении, и эта мысль – не преувеличение.
А.Симонян поблагодарил баронессу за постоянное содействие Армении и Арцаху на протяжении многих лет.
Спикер НС и баронесса Кокс обсудили ситуацию, сложившуюся вследствие войны, а также проблемы, связанные с удерживаемыми Азербайджаном военнопленными и гражданскими лицами.
Баронесса выразила обеспокоенность деструктивными заявлениями Азербайджана на различных международных площадках, в то же время выразив надежду, что при действенной поддержке международного сообщества удастся решить вопрос репатриации пленных.