Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպեց «Քրիստոնեական համաշխարհային միության» նախագահ Ալեքսեյ Չերկեզովի եւ «Օգնող ձեռքեր» բարեգործական հիմնադրամի նախագահ Պապին Ապրոյանի հետ:
Վերոնշյալ կազմակերպությունները մարդասիրական եւ կրթական աջակցություն են ցուցաբերում հիմնականում պատերազմի եւ ահաբեկչության հետեւանքով տուժած քրիտոնյա համայնքներին:
Ողջունելով հյուրերին՝ Ռուստամ Բաքոյանը կարեւորեց տարբեր բնագավառներում հայ-ռուսական համագործակցության զարգացմանը նպաստող նման հանդիպումները:
Զրուցակիցները քննարկեցին երկկողմ գործակցության հնարավորությանը վերաբերող հարցեր, կարեւորեցին երկուստեք հետաքրքրող ոլորտներում փորձի փոխանակումը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց նաեւ Մերձավոր Արեւելքում տեղի ունեցող իրադարձություններին:
Հյուրերը Ռուստամ Բաքոյանին հրավիրեցին մասնակցելու առաջիկայում Մոսկվայում կայանալիք «Կրոն եւ խաղաղություն» միջազգային համաժողովին:

22 сентября депутат НС Р.Бакоян встретился с председателем «Всемирного христианского союза» А.Черкезовым и председателем благотворительного фонда «Руки помощи» П.Апрояном.
Упомянутые организации оказывают гуманитарную и образовательную помощь в основном христианским общинам, пострадавшим от   войны и терроризма.
Приветствуя гостей, Р.Бакоян подчеркнул важность встреч, способствующих развитию армяно-российского сотрудничества в различных сферах.
Собеседники обсудили вопросы возможного двустороннего взаимодействия, отметили важность обмена опытом в сферах, представляющих взаимный интерес.
Во время встречи затронуты также события на Ближнем Востоке.
Гости пригласили Р.Бакояна принять участие в предстоящей в Москве международной конференции «Религия и мир».