Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը հանդիպել է ՌԴ արտակարգ եւ լիազոր դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Գեւորգյանը հոկտեմբերի 7-ին հանդիպել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ:
Ողջունելով դեսպանին՝ հանձնաժողովի նախագահը կարեւորել է հայ-ռուսական բարեկամական ու դաշնակցային հարաբերությունների զարգացումը, ընդգծել երկու երկրների խորհրդարանների հանձնաժողովների միջեւ համագործակցության անհրաժեշտությունը:
Դեսպան Կոպիրկինը շնորհավորել է Արմեն Գեւորգյանին հանձնաժողովի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ՝ նշելով, որ առկա են խորհրդարանական համագործակցության, համատեղ աշխատանքներ ծավալելու հնարավորություններ՝ հիմնված  գործընկերային ջերմ հարաբերությունների եւ ձեւավորված ավանդույթների վրա:
Արմեն Գեւորգյանը խոսել է հանձնաժողովի առաջիկա աշխատանքների մասին: Նա տեղեկացրել է, որ հանձնաժողովի ուշադրության կենտրոնում են եվրասիական տնտեսական համագործակցության հետ կապված խնդիրները: Հաջորդ շաբաթ նախատեսվում են քննարկումներ Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների պետական գնումներին մասնակցության եւ շուկաների հասանելիության արդի հիմնախնդիրների, ինչպես նաեւ 2020-2025 թթ. խոշորագույն արդյունաբերական շինարարության ներդրումային ծրագրերի իրականացման ընթացքի վերաբերյալ:

Председатель Постоянной комиссии НС по региональным вопросам и вопросам евразийской интеграции встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом РФ
7 октября председатель Постоянной комиссии НС по региональным вопросам и вопросам евразийской интеграции А.Геворгян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом РФ в Армении С.Копыркиным.
Приветствуя посла, председатель комиссии подчеркнул важность развития армяно-российских дружественных и союзнических отношений, необходимость сотрудничества между комиссиями парламентов двух стран.
Посол Копыркин, поздравив А.Геворгяна с избранием председателем комиссии, отметил, что налицо  возможности для парламентского сотрудничества, совместных работ на основе теплых партнерских отношений и сложившихся традиций.
А.Геворгян проинформировал   о деятельности комиссии. По его словам, в центре внимания комиссии вопросы евразийского экономического сотрудничества. Вскоре намечаются обсуждения текущих вопросов участия в госзакупках и доступа на рынки государств-членов ЕАЭС, а также о ходе реализации инвестиционных программ по крупному промышленному строительству на 2020-2025 гг.