ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորել է Վյաչեսլավ Վոլոդինին՝ ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ
«Շնորհավորում եմ Ձեզ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Պետականաշինության հարուստ փորձի ու բարձր պրոֆեսիոնալիզմի շնորհիվ վաստակել եք Ձեզ արժանի հեղինակություն եւ հարգանք: Սրտանց մաղթում եմ Ձեզ առողջություն եւ նորանոր ձեռքբերումներ:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք պահպանել եւ զարգացնել հայ-ռուսական խորհրդարանական երկխոսության ինտենսիվ տեմպը, որը լիովին կնպաստի մեր երկրների ու ժողովուրդների միջեւ եղբայրական հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանը»,-նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի շնորհավորական ուղերձում:

RA NA President Alen Simonyan Congratulates Vyacheslav Volodin on Being Re-elected in the Post of the Speaker of RF FA State Duma
“I congratulate you on the occasion of being re-elected in the post of the Speaker of the State Duma of the Federal Assembly of the Russian Federation.
You have earned deserved authority and respect due to rich experience of the state building and high professionalism. I cordially wish you good health and new achievements.
I am sure that with joint efforts we can maintain and develop the intensive rate of the Armenian-Russian parliamentary dialogue, which will promote the further strengthening of the brotherly relations between our countries and peoples.,” the congratulatory message by the RA NA Speaker Alen Simonyan reads.