Սահմանադրական հանրաքվեն` եվրոպական չափանիշներին համապատասխան
Հայաստանում Սահմանադրական բարեփոխումների դիտարկմ ան ԵԽԽՎ ժամանակավոր հանձնաժողովի 12 երկրներ ներկայացնող անդամներին նոյեմբերի 26-ին ընդունեց ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:
Հանդիպմ ան ընթացքում քննարկվեցին սահմանադրական բարեփոխումներին, հանրաքվեի կազմակերպմանն առնչվող հարցեր, կարեւորվեց հանրաքվեի, արդար, թափանցիկ, եվրոպական չափանիշներին համապատասխան անցկացումը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը մատնանշեց, որ քարոզարշավի ընթացքում հանրությունը բավարար հնարավորություններ ունեցել է  ծանոթանալու սահմանադրական բարեփոխումների բովանդակությանը, ընտրողները իրազեկված ենփոփոխությունների մասին եւ ստեղծված են ընտրություն կատարելու բոլոր հնարավորությունները:

The Constitutional Referendum in Compliance with European Standards
On November 26, RA NA President Artur Baghdasaryan received the members presenting 12 countries of the PACE Ad-hoc Commission on Constitutional Amendments in Armenia.
During the meeting issues related to the constitutional amendments and organization of the referendum were discussed, as well as the fair, transparent holding of the referendum in compliance with European standards was highlighted. The RA NA President pointed out that during the campaign the public had sufficient opportunities of getting familiarized with the constitutional amendments, the voters were informed.