Սահմանադրական հանրաքվեն` եվրոպական չափանիշներին համապատասխան
Հայաստանում Սահմանադրական բարեփոխումների դիտարկմ ան ԵԽԽՎ ժամանակավոր հանձնաժողովի 12 երկրներ ներկայացնող անդամներին նոյեմբերի 26-ին ընդունեց ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:
Հանդիպմ ան ընթացքում քննարկվեցին սահմանադրական բարեփոխումներին, հանրաքվեի կազմակերպմանն առնչվող հարցեր, կարեւորվեց հանրաքվեի, արդար, թափանցիկ, եվրոպական չափանիշներին համապատասխան անցկացումը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը մատնանշեց, որ քարոզարշավի ընթացքում հանրությունը բավարար հնարավորություններ ունեցել է  ծանոթանալու սահմանադրական բարեփոխումների բովանդակությանը, ընտրողները իրազեկված ենփոփոխությունների մասին եւ ստեղծված են ընտրություն կատարելու բոլոր հնարավորությունները:

Конституционный референдум – соответственно европейским стандартам
26 ноября Председатель НС РА Артур Багдасарян принял представляющих 12 стран членов временной комиссии ПАСЕ по наблюдению за  конституционными реформами в Армении.
В  ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся конституционных реформ, организации референдума, подчеркнута была важность проведения справедливого, прозрачного, соответствующего европейским стандартам референдума. Председатель НС РА указал, что в ходе агиткампании общество имело достаточно возможностей ознакомиться с содержанием конституционных реформ. Обсуждались вопросы, связанные с организацией референдума по конституционным реформам.