Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի արտասահմանյան երկրների հետ միջտարածաշրջանային եւ մշակութային կապերի վարչության պետ Իգոր Մասլովի գլխավորած պատվիրակությանը: Պատվիրակները Հայաստանում են՝ մասնակցելու հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային 8-րդ համաժողովին:
Կողմերը քննարկել են համատեղ նախագծերի իրականացման հնարավորությունները, ինչպես նաեւ երկխոսություն ապահովող տարբեր հարթակների ստեղծման հեռանկարները: Անդրադարձ է եղել օրենսդիր մարմինների գործունեության տարածաշրջանային առաջնահերթություններին:
Ռուսական կողմը հանդես է եկել տարբեր ձեւաչափերի փոխգործակցության առաջարկներով, որոնց իրականացման ուղղությամբ երկուստեք կարեւորվել է համատեղ օրակարգերի ձեւավորումը:

On October 18, the President of the RA National Assembly Alen Simonyan received the delegation headed by the Chief of the Presidential Directorate for Interregional Relations and Cultural Contacts with Foreign Countries of the Russian Federation Igor Maslov. The delegates are in Armenia to take part in the Eighth Armenian-Russian Interregional Forum.
The sides discussed the opportunities of the implementation of the joint projects, as well as the perspectives for the creation of different platforms ensuring dialogue. The regional priorities of the legislative bodies’ activities were touched upon.
The Russian side made proposals for cooperation of different formats, and both sides highlighted the formation of joint agendas for their implementation.