Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի արտասահմանյան երկրների հետ միջտարածաշրջանային եւ մշակութային կապերի վարչության պետ Իգոր Մասլովի գլխավորած պատվիրակությանը: Պատվիրակները Հայաստանում են՝ մասնակցելու հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային 8-րդ համաժողովին:
Կողմերը քննարկել են համատեղ նախագծերի իրականացման հնարավորությունները, ինչպես նաեւ երկխոսություն ապահովող տարբեր հարթակների ստեղծման հեռանկարները: Անդրադարձ է եղել օրենսդիր մարմինների գործունեության տարածաշրջանային առաջնահերթություններին:
Ռուսական կողմը հանդես է եկել տարբեր ձեւաչափերի փոխգործակցության առաջարկներով, որոնց իրականացման ուղղությամբ երկուստեք կարեւորվել է համատեղ օրակարգերի ձեւավորումը:

18 октября Председатель НС А.Симонян принял делегацию во главе с начальником Управления межрегиональных и культурных связей с зарубежными странами Президента Российской Федерации И.Масловым. Делегаты находятся в Армении для участия в 8-й армяно-российской межрегиональной конференции.
Стороны обсудили возможности реализации совместных проектов, а также перспективы создания различных площадок для обеспечения диалога. Затронуты региональные приоритеты деятельности законодательных органов.
Российская сторона выступила с предложениями взаимодействия в различных форматах, важность реализации которых обоюдно подчеркнута при формировании совместных повесток.