ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը  հոկտեմբերի 19-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիկյան պալատում  մասնակցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) քաղաքական եւ միջազգային համագործակցության հարցերի մշտական հանձնաժողովի  նիստին:
Քննարկվել են տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը եւ հավաքական անվտանգության սպառնալիքներին ու դրանց դիմակայելու միջոցառումներին վերաբերող հարցեր:
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանի հրավերով Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի քաղաքական եւ միջազգային համագործակցության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը որոշվել է անցկացնել 2022 թվականի գարնանը՝ Հայաստանում:

On October 19, the delegation headed by the Vice President of the RA National Assembly Hakob Arshakyan took part in the sitting of the Permanent Commission on Political Issues and International Cooperation of the Parliamentary Assembly of the Collective Security Treaty Organization (CSTO PA) in Tavricheskiy Palace of Saint Petersburg.
Issues regarding the ruling situation in the region and the collective security threats and the measures resisting them.
At the invitation of the Vice President of the National Assembly Hakob Arshakyan a decision was made to hold the next sitting of the Permanent Commission on Political Issues and International Cooperation of the Parliamentary Assembly of the Collective Security Treaty Organization in Armenia in spring of 2022.