ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը հոկտեմբերի 22-ին Աթենքում ընթացող Խորհրդարանական հետազոտությունների եւ փաստաթղթավորման եվրոպական կենտրոնի համաժողովի շրջանակում հանդիպել է Հունաստանի խորհրդարանի նախագահի հատուկ քարտուղար Վասիլեոս Բայոկոսի հետ:
Կողմերը քննարկել են երկու խորհրդարանների բարեկամական կապերի ամրապնդմանը եւ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի կարողությունների հզորացմանն ուղղված միջոցառումների մեկնարկին առնչվող հարցեր՝ Եվրամիության Թվինինգ ծրագրի շրջանակում:
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը կարեւորել է երկու բարեկամ պետությունների խորհրդարանների նման ձեւաչափով համագործակցությունը, որն անհրաժեշտ է փորձի փոխանակման եւ  աշխատակազմերի ինստիտուցիոնալ զարգացման համար:
Հունաստանի խորհրդարանի նախագահի հատուկ քարտուղարը ողջունել է Թվինինգ ծրագրի շրջանակում երկու պետությունների խորհրդարանների աշխատակազմերի համագործակցության մեկնարկը՝ նշելով, որ այն նպաստում է վերջիններիս ներքին գործընթացների զարգացմանը եւ լավագույն փորձի տեղայնացմանը: Նա հույս է հայտնել, որ ծրագիրը կօժանդակի ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի կարողությունների կատարելագործմանը՝ հաշվի առնելով հատկապես համավարակով պայմանավորված նոր իրողությունները:
Զրուցակիցները քննարկել են երկու պետությունների խորհրդարանների աշխատակազմերի գործունեության առանձնահատկությունները, համավարակի ընթացքում օրենսդիր մարմինների բնականոն աշխատանքի ապահովման առաջնահերթությունները: Նման ձեւաչափով հանդիպումները շարունակական դարձնելու պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել:
Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Հեղինե Խաչիկյանը եւ Թվինինգ ծրագրի Հունաստանի խորհրդարանի կողմից ղեկավար Էլենի Կանելոպուլուն:

22 октября в рамках проходящей в Афинах конференции Европейского центра парламентских исследований и документации руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС РА В.Нарибекян встретился со специальным секретарем спикера парламента Греции Василеосом Байокосом.
Стороны обсудили вопросы укрепления дружеских связей между парламентами и проведения мероприятий по усилению потенциала Аппарата НС РА в рамках программы ЕС Twinning.
В.Нарибекян подчеркнул важность сотрудничества парламентов двух дружественных государств в подобном формате, что необходимо для обмена опытом и институционального развития аппаратов.
Спецсекретарь парламента Греции приветствовал сотрудничество между аппаратами парламентов двух стран в рамках программы Twinning, способствующее развитию их внутренних процессов и внедрению успешного опыта. Он выразил надежду, что программа будет способствовать повышению потенциала Аппарата НС, с учетом прежде всего обусловленных пандемией новых реалий.
Собеседники обсудили особенности деятельности аппаратов парламентов обоих государств, приоритеты обеспечения нормальной работы законодательных органов в период пандемии. Достигнута договоренность о продолжении встреч в таком формате.
Во встрече приняли участие заместитель руководителя Аппарата НС Э.Хачикян и куратор программы Twinning от греческого парламента Элени Канелопулос.