Հոկտեմբերի 28-ին Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիկյան պալատում մասնակցել է ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի անվտանգության ոլորտում օրենսդրության ներդաշնակեցման եւ նոր մարտահրավերներին ու սպառնալիքներին հակազդելու հարցերով համատեղ հանձնաժողովի եւ ԱՊՀ ՄԽՎ պաշտպանության եւ անվտանգության մշտական հանձնաժողովի նիստին: Հակոբ Արշակյանն ընտրվել է ԱՊՀ ՄԽՎ պաշտպանության եւ անվտանգության մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ:
Քննարկվել են հանձնաժողովների կողմից մշակվող մի շարք մոդելային իրավական փաստաթղթերի նախագծեր: Հայկական կողմի ներկայացրած առաջարկների հիմնական մասն արտացոլվել է հավանության արժանացած նախագծերում:
Որոշում է ընդունվել դիտողություններն ու առաջարկները փոխանցել նախագծերը մշակողներին` հաջորդ նիստերում քննարկելու համար:

А.Аршакян принял участие в заседании комиссий МПА СНГ в Санкт-Петербурге
28 октября вице-спикер НС А.Аршакян в Таврическом дворце Санкт-Петербурга принял участие в заседании Объединенной комиссии при МПА СНГ по гармонизации законодательства в сфере безопасности и противодействия новым вызовам и угрозам и в заседании комиссии МПА СНГ по вопросам обороны и безопасности, на котором был избран заместителем председателя комиссии.
В ходе заседания обсужден ряд проектов модельных правовых документов, разрабатываемых комиссией. Основная часть представленных армянской стороной предложений отражена в одобренных проектах.
Принято решение направить прозвучавшие на заседании комиссии замечания и предложения разработчикам проекта – для дальнейшего их обсуждения на следующем заседании комиссии.