Հոկտեմբերի 29-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հյուրընկալել է Տանն Կիլիկիո Կաթողիկէ Հայոց Պատրիարք Ռաֆայէլ Պետրոս Մինասեանին: Շնորհավորելով հոգեւոր Տիրոջը Տանն Կիլիկիո Կաթողիկէ Հայոց Պատրիարք ընտրվելու առթիվ՝ Ալեն Սիմոնյանը մաղթել է հաջողություններ բարձր եւ աստվածահաճո առաքելության մեջ:
Զրուցակիցները քննարկել են աշխարհասփյուռ հայերին եւ հայ կաթողիկե համայնքին վերաբերող հոգեւոր, կրթական եւ հայրենիքի հետ կապն առավել սերտացնելուն միտված հարցեր: Անդրադարձ է եղել լիբանանահայ համայնքի խնդիրների լուծման ուղղությամբ Հայաստանի անելիքներին:
Հոգեւոր Տերը շնորհակալություն է հայտնել հյուրընկալության համար՝ ՀՀ ԱԺ նախագահին եւ Ազգային ժողովին  մաղթելով արդյունավետ գործունեություն:

29 октября Председатель НС А.Симонян принял Армянского Католического Патриарха Киликийского Дома Рафаэла Петроса Минасяна. Поздравив гостя с избранием Патриархом, спикер парламента пожелал ему успехов в его высокой и богоугодной миссии.
Собеседники обсудили вопросы духовной, образовательной и тесной связи с армянами всего мира и армянской католической общиной. Они также коснулись работы Армении в решении проблем армянской общины Ливана.
Г-н Минасян,   поблагодарив за гостеприимство, пожелал Председателю НС и парламенту плодотворной деятельности.