Նոյեմբերի 1-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում քննարկվել են   ՀՀ ոստիկանությանը 2022-ի պետբյուջեով նախատեսված ծախսերը:
ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանի տեղեկացմամբ՝ գալիք տարվա բյուջեի նախագծով ոլորտին նախատեսված է հատկացնել 66 մլրդ 585.6 մլն դրամ:
ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Արա Ֆիդանյանը նշել է, որ 2022-ին նախատեսվում է իրականացնել 2 ծրագիր, որի շրջանում՝ 11 միջոցառում:
Փոխոստիկանապետը ներկայացրել է նաեւ 2021 թվականի ինն ամիսների օպերատիվ վիճակը եւ ընդգծել, որ հանցագործությունների գծով  6,1 տոկոս աճ է գրանցվել: Հիմնականում աճել են սպանության, գողության, ավազակության, մեքենաներ գողանալու դեպքերը: Արա Ֆիդանյանը կարեւորել է 2021 թվականին մայրաքաղաքում ներդրված պարեկային ծառայության դերն ու նշանակությունը հանցագործությունների կանխման եւ բացահայտման գործում: Նա տեղեկացրել է, որ մինչեւ 2022-ի ապրիլ պարեկային ծառայություններ կներդրվեն նաեւ Շիրակի եւ Լոռու մարզերում: Իսկ ողջ հանրապետության տարածքում այս ծառայությունները փուլային տարբերակով կներդրվեն մինչեւ 2024 թվականի դեկտեմբերը: Նշվել է նաեւ, որ Արդարադատության նախարարության հետ աշխատանքներ են իրականացվում Ներքին գործերի նախարարության ստեղծման ուղղությամբ:

1 ноября на совместном заседании постоянных комиссий НС по вопросам обороны и безопасности   и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам обсуждались расходы, предусмотренные госбюджетом-2022  Полиции РА.
По словам министра финансов РА Т.Хачатряна, в проекте бюджета на следующий год на эту сферу предусмотрено 66 млрд 585,6 млн драмов.
Заместитель начальника Полиции РА А.Фиданян отметил, что в 2022 г. намечается реализовать две программы, в числе их – 11 мероприятий.
А.Фиданян также представил оперативную ситуацию за девять месяцев 2021 г., отметив, что зафиксирован рост преступлений на 6,1%. В основном увеличились случаи убийств, краж, грабежей, угонов автомобилей. Он подчеркнул роль и значение введенной в столице в 2021 г патрульной службы в предотвращении и раскрытии преступлений. Замначальника Полиции сообщил, что патрульные службы до апреля 2022 г. будут задействованы также в Ширакской и Лорийской областях. До декабря 2024 г. подобные службы поэтапно будут внедрены на всей территории республики. Упомянуто также, что с Министерством юстиции ведется работа по созданию МВД.