ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ նոյեմբերի 2-ին հրավիրած արտահերթ նիստում քննարկել է մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը: «Հայաստան» խմբակցությունը դարձյալ առաջադրել էր Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը: Ընդդիմադիր պատգամավորները չեն ներկայացել նիստին:
Հանձնաժողովի անդամ Վիլեն Գաբրիելյանը նշել է, որ «Հայաստան» խմբակցության նմանօրինակ վերաբերմունքը իրավունքի չարաշահում է:
ԱԺ պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը նկատել է, որ «այսպես կոչված» հոբելյանական՝ տասներորդ ընտրությանը նախագահի տեղակալի թեկնածու Արթուր Ղազինյանը գոնե պետք է ներկա լիներ:
Անդրանիկ Քոչարյանը հորդորել է «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանին ներկայացնել նոր թեկնածուի: Խնդիրն առաջիկայում լուծում կգտնի օրենսդրական ճանապարհով:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամները տասներորդ անգամ միաձայն դեմ են քվեարկել Արթուր Ղազինյանի թեկնածությանը:
Դոնթի բանաձեւի համաձայն՝ ընդդիմադիր խմբակցությունը 5-օրյա ժամկետում պետք է ներկայացնի նոր թեկնածուին:

2 ноября Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности под председательством А.Кочаряна на внеочередном заседании обсудила вопрос избрания заместителя председателя комиссии. Фракция “Армения” вновь выдвинула А.Казиняна. Депутаты от оппозиции на заседание не явились.
Член постоянной комиссии В.Габриелян подчеркнул, что подобное отношение фракции “Армения” является злоупотреблением права.
Депутат В.Алексанян заметил, что кандидат А.Казинян должен был хотя бы присутствовать на так называемых “юбилейных” десятых выборах.
Председатель постоянной комиссии призвал руководителя   фракции “Армения” С.Оганяна выдвинуть нового кандидата. Проблема будет решена в ближайшее время законодательно.
Члены фракции “Гражданский договор” в десятый раз единогласно проголосовали против кандидатуры А.Казиняна.
Оппозиционная фракция, согласно формуле Донта, должна в пятидневный срок выдвинуть нового кандидата.