ՀՀ ԱԺ տնտեսական ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների նոյեմբերի 2-ի համատեղ նիստում Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը ներկայացրել է ՀՀ 2022թ. պետական բյուջեով նախատեսված ծրագրերի ֆինանսավորման ամփոփ հաշվետվությունը:
Ստանդարտների մշակման եւ հավատարմագրման համակարգի զարգացման ծրագրի համար նախատեսվել է հատկացնել 1 մլրդ 30 մլն դրամ, Ներդրումների ու արտահանման խթանման ծրագրի համար՝ 660 մլն դրամ, Փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության աջակցության ծրագրին՝ 160 մլն դրամ, իսկ Զբոսաշրջության զարգացման ծրագրին՝ 5 մլրդ 79 մլն դրամ: 2,5 մլրդ դրամ են կազմել նախարարության պահպանման ծախսերը:

2 ноября на совместном заседании постоянных комиссий НС по экономическим и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам министр экономики В.Керобян представил сводный отчет о финансировании программ, предусмотренных Государственным бюджетом РА на 2022 г.
1 млрд 30 млн драмов выделяется на разработку стандартов и программу развития системы аккредитации, 660 млн драмов – на программу стимулирования инвестиций и экспорта, 160 млн – на   программу поддержки малого и среднего предпринимательства, 5 млрд 79 млн – на программу развития туризма. Расходы на содержание министерства составят 2,5 млрд драмов.