ՀՀ ԱԺ տնտեսական ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների նոյեմբերի 2-ի համատեղ նիստում Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը ներկայացրել է ՀՀ 2022թ. պետական բյուջեով նախատեսված ծրագրերի ֆինանսավորման ամփոփ հաշվետվությունը:
Ստանդարտների մշակման եւ հավատարմագրման համակարգի զարգացման ծրագրի համար նախատեսվել է հատկացնել 1 մլրդ 30 մլն դրամ, Ներդրումների ու արտահանման խթանման ծրագրի համար՝ 660 մլն դրամ, Փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության աջակցության ծրագրին՝ 160 մլն դրամ, իսկ Զբոսաշրջության զարգացման ծրագրին՝ 5 մլրդ 79 մլն դրամ: 2,5 մլրդ դրամ են կազմել նախարարության պահպանման ծախսերը:

At November 2 joint sitting of the RA NA Standing Committees on Economic Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs, the Minister of Economy Vahan Kerobyan presented the brief report of financing the programmes designed by the RA state budget for 2022.
1bln 30mln AMD was designed to allocate for the programme to develop the standard elaboration and accreditation system, 660mln AMD – for the investment and export boosting programme, 160mln AMD – for the small and medium entrepreneurship support programme, 5bln 79mln AMD – for the tourism development programme. 2,5bln AMD were allocated for the expenditures of the Ministry maintenance.