Նոյեմբերի 2-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի հանձնաժողովների համատեղ նիստում շարունակվել են «ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկումները:
Կադաստրի կոմիտեն գալիք տարում իրականացնելու է 1 ծրագիր՝ 7 միջոցառումներով: 2022-ին  կառույցին նախատեսվում է հատկացնել 4 մլրդ 997 մլն դրամ՝ 2021-ին հաստատված 4 մլրդ 645 մլնի  դիմաց, աճը կազմում է 352 մլն  կամ 7,6 տոկոս:
Կադաստրի կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանը հայտնել է, որ գալիք  տարում կառույցն իրականացնելու է  «Անշարժ գույքի կադաստրի վարման բնագավառում պետական քաղաքականության իրականացումը» ծրագիրը:
Հատկացվելիք 4 մլրդ 997 մլն դրամից  1 մլրդ 210 միլիոնն  ուղղվելու է կապիտալ ծախսերին:  Մնացած գումարները կօգտագործվեն կառույցի պահպանման նպատակով:
Սուրեն Թովմասյանը նշել է, որ կոմիտեն 2022-ին նախատեսում է զարգացնել էլեկտրոնային ծառայությունների մատուցումն ու հանրային իրազեկումը:  Ընթացիկ տարում կոմիտեն ստացել է  շուրջ 60 000 էլեկտրոնային դիմում:

2 ноября на совместном заседании комиссий НС по экономическим и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам продолжилось обсуждение законопроекта “О Государственном бюджете РА на 2022 г.”.
В следующем году Комитет кадастра реализует одну программу с 7 мероприятиями. В 2022 г. в структуру планируется направить 4 млрд 997 млн ​​драмов против утвержденных в 2021 г. 4 млрд 645 млн драмов, рост – 352   млн, или 7,6%.
Как сообщил руководитель Госкомкадастра С.Товмасян, в 2022-м структура осуществит программу “Реализация государственной политики в сфере ведения кадастра недвижимости”.
Из выделяемых 4 млрд 997 млн драмов 1 млрд 210 млн будет направлен на капитальные расходы.   Остальная сумма пойдет на содержание структуры.
С.Товмасян отметил, что в 2022 г. комитет планирует развивать предоставление электронных услуг и информирование общества. В текущем году в ведомство поступило около 60 тысяч электронных заявлений.