Նոյեմբերի 2-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի հանձնաժողովների համատեղ նիստում շարունակվել են «ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկումները:
Կադաստրի կոմիտեն գալիք տարում իրականացնելու է 1 ծրագիր՝ 7 միջոցառումներով: 2022-ին  կառույցին նախատեսվում է հատկացնել 4 մլրդ 997 մլն դրամ՝ 2021-ին հաստատված 4 մլրդ 645 մլնի  դիմաց, աճը կազմում է 352 մլն  կամ 7,6 տոկոս:
Կադաստրի կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանը հայտնել է, որ գալիք  տարում կառույցն իրականացնելու է  «Անշարժ գույքի կադաստրի վարման բնագավառում պետական քաղաքականության իրականացումը» ծրագիրը:
Հատկացվելիք 4 մլրդ 997 մլն դրամից  1 մլրդ 210 միլիոնն  ուղղվելու է կապիտալ ծախսերին:  Մնացած գումարները կօգտագործվեն կառույցի պահպանման նպատակով:
Սուրեն Թովմասյանը նշել է, որ կոմիտեն 2022-ին նախատեսում է զարգացնել էլեկտրոնային ծառայությունների մատուցումն ու հանրային իրազեկումը:  Ընթացիկ տարում կոմիտեն ստացել է  շուրջ 60 000 էլեկտրոնային դիմում:

On November 2, at the joint sitting of the NA Standing Committees on Economic Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs, the debates of the RA draft law on the RA State Budget for 2022 were continued.
The Cadastre Committee will implement 1 programme with 7 events in the coming year. In 2022, it is planned to allocate 4bln 997mln AMD to the structure for 4bln 645mln AMD approved in 2021, the growth is 352mln AMD or 7,6%.
The Head of the Cadastre Committee Suren Tovmasyan has informed that the Committee will carry out the Implementation of the State Policy in the Field of Real Estate Cadastre programme in the coming year.
Out of 4bln 997mln AMD to be allocated, 1bln 210mln will be directed to capital expenditures. The remaining finances will be used for the maintenance of the structure.
Suren Tovmasyan has noted that in 2022, the Committee plans to develop the provision of electronic services and public awareness. In the current year, the Committee received about 60.000 electronic applications.