2022 թվականին 24 համայնքներում կանցկացվեն ընտրություններ: Այդ աշխատանքներն իրականացնելու համար կձեւավորվի մոտ 300 տեղամաս: Այս մասին ԱԺ պետական-իրավական ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում հայտնեց Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը:
Գալիք տարվա ֆինանսական հատկացումները կլինեն հիմնականում երեք ուղղություններով՝ ապարատի պահպանման ծախսեր, տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների անդամների ուսուցում եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ:
Նշվել է, որ ապարատի պահպանման ծախսերը նախորդ տարվա համեմատ փոփոխություն չեն կրել: Ընտրական օրենսգրքում փոփոխությամբ պայմանավորված՝ նախատեսվում են ծրագրային նոր լուծումներ՝ նոր մոտեցմամբ:

В 2022 г. выборы пройдут в 24 общинах. Для проведения этой работы будет создано около 300 избирательных участков. Об этом заявил председатель Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Т.Мукучян на совместном заседании постоянных комиссий НС по государственно-правовым и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам.
В следующем году ассигнования будут в основном по трем направлениям: расходы на содержание аппарата, обучение членов участковых избирательных комиссий, выборы в органы местного самоуправления.
Отмечено, что расходы на содержание аппарата не изменились по сравнению с прошлым годом. В связи с изменением Избирательного кодекса намечены новые программные решения с новым подходом.