Նոյեմբերի 10-ի նիստում ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովն առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ««Բաժնետիրական ընկերությունների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրինագիծը:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Անի Իսպիրյանը նշել է, որ փորձ է արվում կարգավորել ոլորտում առկա մի շարք խնդիրներ: Ըստ նրա՝ բաժնետերերի ժողովի գումարման մասին բաժնետերերին առնվազն 21 օր առաջ ծանուցելու՝ օրենքով սահմանված պահանջը տարածվում է միայն հիսունից ավելի բաժնետեր ունեցող ընկերությունների վրա: Նախագծով ապահովվում է փոքր բաժնետերերի շահերի պաշտպանությունը, ստեղծվում են հավասար պայմաններ:

10 ноября Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам обсудила в первом чтении законопроект о внесении изменений в закон “Об акционерных обществах”.
Заместитель министра экономики А.Испирян отметила попытку решения ряда проблем в сфере. По ее словам, установленное законом требование об уведомлении акционеров не менее чем за 21 день о созыве собрания распространяется лишь на компании с числом акционеров более пятидесяти. Проектом обеспечивается защита интересов мелких акционеров, создаются равные условия.