ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 10-ի նիստում ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը նշել է, որ ««Հանրային ծառայությունները կարգավորող մարմնի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» եւ կից նախագծերի փաթեթով հստակեցվում են հանձնաժողովի կողմից ընդունվող որոշումներին վերաբերող կարգավորումները:
Ըստ էության քննարկման կարիք չունեցող հարցերի պարագայում կարգավորման գործընթացի առավել օպերատիվ եւ արդյունավետ կազմակերպման նպատակով նախատեսվել է գրավոր քվեարկությամբ հանձնաժողովի որոշումների ընդունման հնարավորությունը եւ կազմակերպման ընդհանուր կարգը, որի մանրամասները կսահմանվեն հանձնաժողովի կողմից: Ամրագրվել են նաեւ բանավոր որոշումների ընդունմանն առնչվող կարգավորումներ: Նշվել է նաեւ, որ  նախագծերի ընդունումն ուղղված է հանձնաժողովի հիմնարար նշանակություն ունեցող հանրային շահերի պաշտպանության սահմանադրաիրավական մանդատն իրագործելու կարողությունների բարելավմանը:
Օրենսդրական փաթեթը հանձնաժողովի որոշմամբ կքննարկվի 24-ժամյա ռեժիմով: Պատգամավորները դրական եզրակացություն են տվել նախագծերի փաթեթին:

10 ноября на заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам председатель Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ)   Г.Баграмян отметил, что пакетом проектов о внесении поправок в закон “Об органе регулирования общественных услуг” и смежные законы уточняется порядок принимаемых комиссией решений.
В случае возникновения не подлежащих обсуждению вопросов,   для более оперативной и эффективной организации процесса урегулирования будет предоставлена ​​возможность принятия решений комиссией путем письменного голосования и общий порядок организации, детали которого будут определяться комиссией. Закреплен также регламент принятия устных решений. Отмечено, что принятие проектов направлено на повышение потенциала КРОУ в исполнении имеющего фундаментальное значение конституционно-правового мандата на защиту общественных интересов.
Законодательный пакет по решению комиссии будет обсуждаться в 24-часовом режиме. Депутаты представили   положительное заключение по проектам.