Նոյեմբերի 10-ին ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Արշակյանը հրավիրել էր աշխատանքային խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են միջխորհրդարանական հանձնաժողովի առաջիկա գործունեությանը վերաբերող հարցեր:
Քննարկվել են միջխորհրդարանական հանձնաժողովի` առաջիկա 3 տարիների համար հաստատված աշխատանքային պլանի, հերթական նիստի ժամկետի եւ օրակարգի ձեւավորման հարցերը:
Պատգամավորներն անդրադարձել են հանձնաժողովի շրջանակներում Արցախի հարցի շուրջ քննարկումների, հանձնաժողովին կից գործարարների խորհրդի ստեղծման, փորձագիտական խորհրդի գործունեության, համատեղ մշակութային ու կրթական միջոցառումների իրագործման, ԵԱՏՄ շրջանակում ինտեգրացիոն գործընթացների զարգացման, օրենսդրական դաշտի ներդաշնակեցման եւ մի շարք այլ հարցերի:
ԵԱՏՄ շրջանակներում օրենսդրության ներդաշնակեցման համատեքստում կարեւորվել է գործադիրի հետ համաձայնեցված աշխատանքը:
Քննարկվել է Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի միջոցառումների անցկացման համատեղ աշխատանքի իրականացման ձեւաչափը:

10 ноября вице-спикер НС, председатель Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между Национальным Собранием РА и Федеральным Собранием РФ А.Аршакян провел рабочее совещание, в ходе которого обсуждены вопросы, касающиеся дальнейшей деятельности комиссии.
Обсуждены утвержденный рабочий план, срок проведения очередного заседания и формирование повестки дня Межпарламентской комиссии на предстоящие 3 года.
Депутаты коснулись обсуждений в комиссии Арцахского вопроса, создания совета предпринимателей при комиссии, деятельности экспертного совета, проведения совместных культурно-просветительских мероприятий, развития интеграционных процессов в рамках ЕАЭС, согласования законодательного поля и ряда других вопросов.
В контексте гармонизации законодательства  ЕАЭС особо отмечена согласованная работа с исполнительной властью.
Обсужден формат совместных мероприятий к 30-летию установления дипломатических отношений между Арменией и Россией.