Նոյեմբերի 17-ի ԱԺ նիստում «ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ եզրափակիչ ելույթում ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն անդրադարձել է պատգամավորների հարցադրումներին, տվել պարզաբանումներ: Նա բյուջետային փաստաթղթի կատարելագործման տեսանկյունից կարեւորել է պատգամավորների հարցադրումներն ու առաջարկները: Տիգրան Խաչատրյանի տեղեկացմամբ՝ մինչ այս պահը ստացվել է 50-ից ավելի առաջարկ, որոնք սահմանված կարգով կքննարկվեն Կառավարությունում:
«ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի քննարկումն ընդմիջվել է առնվազն 4 օրով: Պատգամավորները եւ խմբակցությունները կարող են իրենց առաջարկները ներկայացնել քսանչորս ժամվա ընթացքում:

At November 17 NA sitting, the RA Minister of Finance Tigran Khachatryan in his final speech on the draft law on the RA State Budget for 2022 touched upon the deputies’ questions and gave clarifications. In terms of improving the budgetary document, he highlighted the deputies’ interpellations and proposals, As Tigran Khachatryan informed, until this moment more than 50 proposals had been received, which would be debated by the established order in the Government.
The debate of the draft law on the RA State Budget for 2022 was interrupted at least by four days. The deputies and the factions can present their proposals within twenty-four hours.