Նոյեմբերի 17-ի ԱԺ նիստում «ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ եզրափակիչ ելույթում ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն անդրադարձել է պատգամավորների հարցադրումներին, տվել պարզաբանումներ: Նա բյուջետային փաստաթղթի կատարելագործման տեսանկյունից կարեւորել է պատգամավորների հարցադրումներն ու առաջարկները: Տիգրան Խաչատրյանի տեղեկացմամբ՝ մինչ այս պահը ստացվել է 50-ից ավելի առաջարկ, որոնք սահմանված կարգով կքննարկվեն Կառավարությունում:
«ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի քննարկումն ընդմիջվել է առնվազն 4 օրով: Պատգամավորները եւ խմբակցությունները կարող են իրենց առաջարկները ներկայացնել քսանչորս ժամվա ընթացքում:

17 ноября на заседании НС в заключительной речи по законопроекту “О Государственном бюджете Республики Армения на 2022 г.” министр финансов Т.Хачатрян обратился к вопросам депутатов, дал пояснения. С точки зрения доработки бюджетного документа он подчеркнул важность вопросов и предложений депутатов. По словам министра, на данный момент поступило более 50 предложений, которые будут рассмотрены в правительстве в установленном порядке.
Обсуждение проекта закона “О Государственном бюджете РА на 2022 г.” прервано минимум на 4 дня. Депутаты и фракции могут представить свои предложения в течение 24 часов.