ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունից նոյեմբերի 19-ին տեղի ունեցած խորհրդարանական ճեպազրույցներին մասնակցել են խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանը եւ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը:
Խոսելով Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ սահմանազատման եւ սահմանագծման գործընթաց սկսելու մասին՝ Հայկ Մամիջանյանը նշել է. «Թե՛ հասարակությունը, թե՛ փորձագիտական հանրույթը, եւ թե՛ պատգամավորները չեն կարող գնահատական տալ մի գործընթացի, որի մասին որեւէ տեղեկատվություն տրամադրված չէ»:
Տիգրան Աբրահամյանի խոսքով՝ եթե շարունակվեն Ադրբեջանի դրսեւորած վարքագիծն ու Հայաստանի իշխանությունների անարժանապատիվ կեցվածքը, ապա մի քանի տարի հետո Ադրբեջանը սահամանազատում եւ սահմանագծում իրականացնելու անհրաժեշտություն չի ունենա: «Այն խնդիրները, որոնք Ադրբեջանը փորձում է լուծել թվացյալ  բանակցությունների միջոցով, ըստ էության, ուժի կիրառմամբ դրանք լուծում է»,-ընդգծել է պատգամավորը:

The Secretary of the NA With Honor Faction Hayk Mamijanyan and the deputy from the faction Tigran Abrahamyan participated in the parliamentary briefings held on November 19.
Speaking about starting the process of demarcation and delimitation between Armenia and Azerbaijan, Hayk Mamijanyan noted: “Both the society, the expert community and the deputies cannot evaluate the process about which no information is provided.”
According to Tigran Abrahamyan, if the behaviour of Azerbaijan and the undignified attitude of the Armenian authorities continue, after several years Azerbaijan will not need to implement demarcation and delimitation. “Those problems that Azerbaijan tries to solve through seeming negotiations, in fact, they solve them by force,” the deputy added.