24 հարց` դեկտեմբերի 7-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում
Դեկտեմբերի 6-ին տեղի է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է խորհրդարանի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
Խորհրդի անդամները քննարկել եւ հաստատել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման երկրորդ նստաշրջանի եւ դեկտեմբերի 7-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը, սահմանել են նաեւ հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը եւ տեւողությունը: «Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» եւ «Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթի քննարկման տեւողությունը սահմանվել է մինչեւ 90 րոպե:
Դեկտեմբերի 7-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 24 հարց:
Փոփոխություններ են կատարվել ԱԺ խորհրդի 2021 թվականի սեպտեմբերի 16-ի 006-Ա, հոկտեմբերի 4-ի 010-Ա , հոկտեմբերի 25-ի 018-Ա , 019-Ա եւ 020-Ա որոշումներում:

On December 6, the regular sitting of the RA National Assembly presided over by the Speaker of Parliament Alen Simonyan was held.
The members of the Council debated and approved the draft agendas of the second session of the eighth convocation of the National Assembly and the regular sittings to be convened on December 7 also set the sequence and the duration for the debate of the agenda items of the regular sittings.
The duration of the debate of the draft package on Amending the Criminal Procedure Code of the Republic of Armenia was established un to 90 minutes.