ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի դեկտեմբերի 7-ի արտահերթ նիստի օրակարգում մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցն էր: Սակայն «Հայաստան» խմբակցությունը պաշտոնական գրությամբ չէր առաջադրել հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի թեկնածու: Ընդդիմադիր պատգամավորները չէին մասնակցում նիստին:
Մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը նշել է, որ ԱԺ կանոնակարգ օրենքի համաձայն՝ 5-օրյա ժամկետում կհրավիրվի հանձնաժողովի նիստ եւ հարցը կստանա օրենսդրական լուծում: Նշվել է նաեւ, որ 15-րդ անգամ չի ընտրվել հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ:

7 декабря на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности   обсуждался вопрос избрания зампредседателя комиссии. Однако фракция “Армения”  официально не выдвинула кандидата в зампредседателя комиссии. Депутаты от оппозиции не участвовали в заседании.
Председатель комиссии А.Кочарян сообщил, что, согласно Регламенту НС, заседание комиссии будет созвано в течение 5 дней, и вопрос получит законодательное решение. Также отмечено, что заместитель председателя комиссии не избран уже в 15-й раз.