Ազգային ժողովում դեկտեմբերի 7-ին ներկայացվել էին սահմանամերձ համայնքների եւ արցախահայ երեխաների նկարներն ու ձեռագործ աշխատանքները: Բարեգործական ցուցահանդես-վաճառքը նախաձեռնել էր «Nika Art» կազմակերպության տնօրեն Նիկոլ Պարազյանը:
Ապագա արվեստագետների աշխատանքներին ծանոթացել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանն ընդգծել է, որ այսօր մեր պատմության ամենածանր օրերից մեկն է՝ Սպիտակի երկրաշարժի 33-ամյակը:  Վահան Նարիբեկյանի խոսքով՝ փաստ է, որ երեխաներն իրենց գունեղ եւ լուսավոր ստեղծագործություններով վերաիմաստավորել են մեր ապագան: Նա հավելել է, որ խորհրդարանում ցուցահանդեսների կազմակերպումն ավանդույթ է, սակայն նման ոգեշնչող ցուցադրություն դեռեւս չէր եղել:
«Nika Art» կազմակերպության տնօրեն Նիկոլ Պարազյանը երախտագիտություն է հայտնել խորհրդարանին բարեգործական ցուցահանդեսի կայացմանն աջակցելու համար: Ըստ նրա՝ մեր երկրի հետագա զարգացման հիմքում նաեւ գալիք սերնդի անհոգ մանկությունն է, եւ այս նախաձեռնության նպատակը հենց ամանորյա հեքիաթ պարգեւելն է բազմաթիվ երեխաների, ովքեր դրա կարիքն առավել ունեն:
«Nika Art» կազմակերպությունը ցուցահանդես-վաճառքի շրջանակում հավաքել է դպրոցահասակ ստեղծագործողների ձեռագործ աշխատանքները Երեւանից, Գյումրիից, սահմանամերձ համայնքներից եւ Արցախից: Արվեստը ներկայացված էր երեխաների աչքերով, նրանց հուզական ներաշխարհը յուրօրինակ գույներով արտացոլված էր նկարներում, ձեռագործ այլ աշխատանքներում: Փոքրիկ արվեստասերներից շատերն առաջին անգամ էին մայրաքաղաքում: Նրանց համար անչափ ոգեւորիչ էր նաեւ երկրի օրենսդիր մարմնում գտնվելն ու իրենց գործերը ներկայացնելը: Ցուցահանդես-վաճառքի ամբողջ հասույթը փոխանցվելու է սահմանամերձ համայնքների եւ արցախցի երեխաներին:

7 декабря в Национальном Собрании были представлены картины и поделки детей приграничных общин Армении и Арцаха. Инициатором проведения благотворительной выставки-продажи выступил директор организации “Nika Art” Н.Паразян.
Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС В.Нарибекян подчеркнул, что сегодня один из самых тяжелых дней в нашей истории – 33-я годовщина Спитакского землетрясения. По его словам, это факт, что дети своими красочными и яркими работами переосмыслили наше будущее. Он добавил, что организация выставок в парламенте – традиция, но столь вдохновляющей экспозиции еще не было.
Н.Паразян поблагодарил парламент за поддержку благотворительной выставки. По его словам, беззаботное детство подрастающего поколения также является основой дальнейшего развития нашей страны, и цель данной инициативы – подарить   новогоднюю сказку многим детям, которые в ней больше всего нуждаются.
В рамках выставки-продажи   “Nika Art” собрала ручные работы творцов школьного возраста из Еревана, Гюмри, приграничных общин Армении   и Арцаха. Искусство было представлено глазами детей, их эмоциональный внутренний мир отразился в неповторимых красках в картинах и других ручных работах. Многие маленькие любители искусства впервые оказались в столице. Для них также было очень приятно присутствовать в законодательном органе страны и представлять свои работы. Вся выручка от выставки-продажи будет передана детям из приграничных общин Армении и Арцаха.
Ценители искусства присутствовали также на очередном заседании НС, встретились с депутатом НС В.Акопяном.