Հունվարի 25-ին  տեղի են ունեցել ԱԺ հերթական նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցները:  ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր»  խմբակցությունը ներկայացրել են խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը, ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ  Գեւորգ Պապոյանը եւ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Վահագն Հովակիմյանը:
«Քաղաքացիական պայմանագիր»  խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը հերքել  է մամուլում շրջանառվող այն լուրերը, թե առաջիկայում ռուսական 102-րդ ռազմաբազան դուրս կբերվի Գյումրիից:
Նրա խոսքով`  Հայաստանը եւ Ռուսաստանը ռազմավարական դաշնակիցներ են: Ռուսական ռազմաբազան Գյումրիից դուրս բերելու առնչությամբ խոսակցությունները որեւէ հիմք չունեն, այսինքն` այդ լուրերը մեկնաբանության ենթակա չեն:

On January 25, the parliamentary briefings following the NA regular sittings were held. The Secretary of the NA Civil Faction Artur Hovhannisyan, the Chair of the NA Financial-Credit and Budgetary Affairs Gevorg Papoyan and the Deputy Chair of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs Vahagn Hovakimyan represented the NA Civil Contract Faction.
The Secretary of the NA Civil Faction Artur Hovhannisyan denied the news circulating in the press that in the near future the Russian 102nd military base will be withdrawn from Gyumri.
According to him, Armenia and Russia are strategic allies. The talks on withdrawing the Russian military base from Gyumri has no basis, i.e. this news was not subject for comment.