Հունվարի 25-ին  տեղի են ունեցել ԱԺ հերթական նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցները:  ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր»  խմբակցությունը ներկայացրել են խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը, ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ  Գեւորգ Պապոյանը եւ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Վահագն Հովակիմյանը:
«Քաղաքացիական պայմանագիր»  խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը հերքել  է մամուլում շրջանառվող այն լուրերը, թե առաջիկայում ռուսական 102-րդ ռազմաբազան դուրս կբերվի Գյումրիից:
Նրա խոսքով`  Հայաստանը եւ Ռուսաստանը ռազմավարական դաշնակիցներ են: Ռուսական ռազմաբազան Գյումրիից դուրս բերելու առնչությամբ խոսակցությունները որեւէ հիմք չունեն, այսինքն` այդ լուրերը մեկնաբանության ենթակա չեն:

25 января состоялись парламентские брифинги по итогам очередных заседаний НС. Фракцию “Гражданский договор” НС представляли секретарь фракции А.Ованнисян, председатель Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Г.Папоян и заместитель председателя Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам В.Овакимян.
Секретарь фракции А.Ованнисян опроверг муссируемые в прессе слухи о выводе в ближайшее время из Гюмри российской 102-й военной базы.
По его словам, Армения и Россия являются стратегическими союзниками. Слухи о выводе российской военной базы из Гюмри беспочвенны и не комментируются.