Փետրվարի 28-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ հրավիրած նիստում մինչեւ օրակարգային հարցերին անդրադառնալը մեկ րոպե լռությամբ հարգել է 1988թ. Սումգայիթում հայերի նկատմամբ տեղի ունեցած ոճրագործության զոհերի հիշատակը:
Հանձնաժողովականները երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն են տվել Կառավարության հեղինակած «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
ԱԺ պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի հեղինակած ««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումը հետաձգվել է մինչեւ 2 ամիս ժամկետով:

28 февраля на заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна, прежде чем перейти к вопросам повестки дня почтили минутой молчания память жертв преступления против армян в Сумгаите в 1988 г.
Члены комиссии обсудили во втором чтении и дали положительное заключение предложенному правительством проекту о внесении дополнений и изменений в Кодекс РА об административных правонарушениях.
Обсуждение проекта о внесении дополнений в Конституционный закон “Регламент Национального Собрания” в авторстве депутата В.Габриеляна отложено сроком до двух месяцев