Փետրվարի 28-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ հրավիրած նիստում մինչեւ օրակարգային հարցերին անդրադառնալը մեկ րոպե լռությամբ հարգել է 1988թ. Սումգայիթում հայերի նկատմամբ տեղի ունեցած ոճրագործության զոհերի հիշատակը:
Հանձնաժողովականները երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն են տվել Կառավարության հեղինակած «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
ԱԺ պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի հեղինակած ««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումը հետաձգվել է մինչեւ 2 ամիս ժամկետով:

On February 28, the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs at the sitting moderated Vladimir Vardanyan, before touching the agenda items with a minute of silence honoured the memory of the victims of the crime committed towards Armenians in Sumgait in 1988.
The Committee members in the second reading debated and endorsed the draft laws on Making Addenda and Amendments to the RA Code on Administrative Offences authored by the Government.
The debate of the draft law on Making Addenda to the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly authored by the NA deputy Vilen Gabrielyan was postponed up to two months.