Փետրվարի 28-ին կայացել է ՀՀ Ազգային ժողովի խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԱԺ նախագահի լիազորությունները կատարող Հակոբ Արշակյանը:
Խորհրդի անդամները քննարկել եւ հաստատել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի եւ մարտի 1-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը, սահմանել են նաեւ հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը:
Մարտի 1-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 29 հարց:
Խորհրդի որոշմամբ փոփոխություն է կատարվել Ազգային ժողովի խորհրդի 2017 թվականի մայիսի 26-ի ԱԺԽՈ-002-Լ որոշման մեջ, ըստ որի` ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի փորձագետների թիվն ավելացել է եւս մեկով:

28 февраля состоялось очередное заседание Совета НС, которое вел вице-спикер НС, и.о.Председателя НС А.Аршакян.
Члены Совета обсудили и утвердили проекты повесток дня третьей сессии НС восьмого созыва и созываемых 1 марта очередных заседаний, а также определили последовательность обсуждения вопросов повестки дня созываемых 1 марта очередных заседаний.
В проект повестки дня созываемых 1 марта очередных заседаний включено 29 вопросов.
Постановлением Совета в решение НС от 26 мая 2017 г. РСНС-002-Л внесена поправка, согласно которой количество экспертов Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности увеличено еще на одного.