Ազգային ժողովը մարտի 1-ի նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ««Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը, որը ներկայացրել է Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գեւորգյանը:
Առաջարկվում է հստակեցնել պահանջման ոչ ենթակա տեղեկությունների շրջանակը: Օրենսդրական փոփոխությամբ հանձնաժողովը պետական էլեկտրոնային հարթակներից հատուկ տեխնիկածրագրային ուղիների միջոցով ձեռք բերված տվյալներից կկարողանա օգտվել առանց տնտեսվարողի հետ շփվելու: Չհայտարարագրված եւ արգելված համակենտրոնացումների դեպքում առաջարկվում է սահմանել արագացված վարույթի կիրառման առանձնահատուկ պայմաններ: Նախատեսվում է եզրակացություն ընդունելու ավելի ճկուն կարգ, օրենսդրական բազայի բարելավում:
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի դրական եզրակացության մասին բարձրաձայնել է Ծովինար Վարդանյանը:
Պատգամավորներն իրենց ելույթներում եւ հարցադրումներում անդրադարձել են բենզինի ու դիզվառելիքի շուկայում գների բարձրացմանը, հավկիթի շուկայում գների տատանումների ունեցած բացասական հետեւանքներին, COVID-19-ի համար տարբեր լաբորատորիաներում իրականացվող ՊՇՌ թեստերի գնային տարբերություններին:

At March 1 sitting, the National Assembly in the first reading debated the bill on Making Amendments and Addenda to the Law on State Commission for the Protection of the Economic Competition (SCPEC), which presented the Chairman of the Competition Protection Commission (CPC) Gegham Gevorgyan.
It is proposed to specify the format of the information not subject to requirement. The Commission will be able to make use of the obtained data contacting without the entity through special technical-programme from the state electronic platforms by the legislative amendment. In case of non-declared and banned concentrations it is proposed to set special conditions for the use in the accelerated procedure. A more flexible order of making conclusion and improvement of legislative base is designed.
Tsovinar Vardanyan voiced about the endorsement of the NA Standing Committee on Economic Affairs.
In their speeches and interpellations, the deputies touched upon the increase in prices of petrol and fuel in the market, the negative consequences of the price fluctuations on the egg market, the price difference of PCR tests being carried out in different laboratories for COVID-19.