Մարտի 2-ին արտահերթ նիստ է գումարել ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը: Գեւորգ Պապոյանի նախագահությամբ քննարկվել է հանձնաժողովի որոշման նախագիծը, որով սահմանվում են հանձնաժողովների համատեղ նիստեր անցկացնելու ժամանակացույցը:
Առաջարկվում է  մարտի 15-ին՝ ժամը 10:00-ին, հրավիրել ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի եւ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստ՝ ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի  Առողջապահության նախարարությունում 2021թ. պետական բյուջեի ինն ամիսների կատարման հաշվեքննության արդյունքների վերաբերյալ ընթացիկ եզրակացությունը քննարկելու նպատակով:
ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի՝ Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության ջրային կոմիտեում 2021թ. պետական բյուջեի ինն ամիսների կատարման հաշվեքննության արդյունքների վերաբերյալ ընթացիկ եզրակացությունն առաջարկվում է քննարկել նույն օրը՝ ժամը 12:30-ին, Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի ու տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում:
Հանձնաժողովի նախագահ Գեւորգ Պապոյանը նշել է, որ Առողջապահության նախարարությանն եւ ջրային կոմիտեին վերաբերող ներկայացրած եզրակացություններում առկա են հարցեր, որոնք կարեւոր են թե՛ քննարկման, թե՛ հանրային հետաքրքրություն ներկայացնելու առումներով:

2 марта Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством Г.Папояна созвала внеочередное   заседание. Обсужден проект решения комиссии, определяющий график проведения совместных заседаний комиссий.
Совместное заседание постоянных комиссий НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам и по вопросам здравоохранения предлагается созвать 15 марта, в 10:00, для обсуждения текущего заключения по результатам проверки Аудиторской палатой РА отчета по исполнению государственного бюджета в Министерстве здравоохранения РА за девять месяцев 2021 года..
Текущее заключение по итогам девятимесячной проверки Аудиторской палатой РА отчета по исполнению государственного бюджета 2021 г. в Водном комитете Министерства территориального управления и инфраструктур РА предлагается обсудить в 12:30 того же дня на совместном заседании постоянных комиссий НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам и по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны окружающей среды.
Председатель комиссии отметил, что в заключениях по Министерству здравоохранения и Водному комитету налицо вопросы, важные как с точки зрения обсуждения, так и представления общественного интереса.