Մարտի 4-ի ԱԺ նիստում պատգամավորները քննարկել են ««Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների բնակչության զբաղվածությանն աջակցելու ոլորտում համագործակցության մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը: Այն ներկայացրել է ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սարգսյանը: Մանրամասները` այստեղ:
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ Սամվել Հայրապետյանի ներկայացմամբ քննարկվել է ««Ահաբեկչության կանխարգելման մասին» Եվրոպայի խորհրդի կոնվենցիայի լրացուցիչ արձանագրությունը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը: Մանրամասները` այստեղ:
Այնուհետեւ խորհրդարանը քննարկել է ««Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների` թանգարանային գործի բնագավառում համագործակցության մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը ներկայացրել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարի տեղակալ Ալֆրեդ Քոչարյանը: Նախագծի մանրամասները` այստեղ:
Քննարկված հարցերը համապատասխան հանձնաժողովներում ստացել են դրական եզրակացություն:
Այնուհետեւ տեղի են ունեցել քվեարկություններ:
Ընդունվել են օրվա ընթացքում քննարկված նախաձեռնությունները:
Չի ընդունվել «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի հեղինակած ««Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:

At March 4 NA sittings, the deputies debated the draft law on Ratifying the Agreement About cooperation in the field of assistance of employment of the population of the State Parties of the Commonwealth of Independent States (CIS). The RA Deputy Minister of Labor and Social Affairs Ruben Sargsyan presented it.
As the Deputy Director of the National Security Service Samvel Hayrapetyan has presented, the draft law on Ratifying the Additional Protocol to the Council of Europe Convention on the Prevention of Terrorism was debated.
Afterwards, the parliament debated the draft law on Ratifying the Agreement on Cooperation in the field of Museum of the State Parties of the Commonwealth of Independent States (CIS), presented by the RA Deputy Minister of Education, Science, Science, Culture and Sports Alfred Kocharyan.
The debated issues were endorsed in the relevant committees.
Then voting was held.
The initiatives debated during the day were adopted.
The draft law on Amending the Law on the Military Service and the Serviceman’s Status authored by the deputy of With Honor Faction was not passed.