ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը մարտի 14-ին ընդունել է Հարավային Կովկասի եւ Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի գլխավորած պատվիրակությանը:
Քննարկվել են Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցությանը, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային կայունության ապահովմանը վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է եղել Արցախում քաղաքացիական բնակչության հանդեպ սադրանքներ եւ ճնշումներ գործադրելու ադրբեջանական կողմի փորձերին, ինչպես նաեւ կենսական նշանակություն ունեցող ենթակառուցվածքների վերականգնման հարցում արհեստական խնդիրներ ստեղծելու փաստերին:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:

On March 14, the RA NA Vice President Ruben Rubinyan received the delegation led by the EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia Toivo Klaar.
Issues related to Armenia-Europe cooperation, as well as ensuring regional stability were discussed.
They referred to the attempts of the Azerbaijani side to carry out provocations against the civilian population in Artsakh and to put pressure on them, as well as to the facts to create artificial problems in the restoration of vital infrastructure.
Both sides exchanged ideas on the process of normalization of the relations between Armenia and Turkey.