ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վահե Հակոբյանի նախագահությամբ մարտի 16-ին հրավիրած նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է Կառավարության հեղինակած «Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի կատարման 2020 թվականի տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին» եւ նույնանուն` «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ու «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենսդրական նախաձեռնությունները:
Առաջին նախագծի վերաբերյալ առաջին ընթերցումից հետո առաջարկություններ չէին ներկայացվել, իսկ վերջին երկու նախագծերում Կառավարությունն առաջարկել էր խմբագրական եւ տեխնիկական բնույթի փոփոխություններ:

16 марта Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам под председательством В.Акопяна обсудила во втором чтении предложенные правительством законодательные инициативы “Об утверждении годового отчета за 2020 г. об исполнении программы приватизации государственного имущества на 2017-2020 гг.” и о внесении изменений и дополнений в Налоговый кодекс РА.
По приватизационному годовому отчету после первого чтения предложений ко второму чтению внесено не было, а в проектах по Налоговому кодексу правительство предложило лишь поправки редакционно-технического характера.