ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վահե Հակոբյանի նախագահությամբ մարտի 16-ին հրավիրած նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է Կառավարության հեղինակած «Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի կատարման 2020 թվականի տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին» եւ նույնանուն` «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ու «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենսդրական նախաձեռնությունները:
Առաջին նախագծի վերաբերյալ առաջին ընթերցումից հետո առաջարկություններ չէին ներկայացվել, իսկ վերջին երկու նախագծերում Կառավարությունն առաջարկել էր խմբագրական եւ տեխնիկական բնույթի փոփոխություններ:

At March 16 sitting, chaired by Vahe Hakobyan, the RA NA Standing Committee on Economic Affairs debated in the second reading the legislative initiatives on Approving the 2020 Annual Report on Implementation of State Property Privatization Programme for 2017-2020, and on Making Amendments and Addenda to the Tax Code of the Republic of Armenia and on Making Amendments and Addenda to the Tax Code of the Republic of Armenia authored by the Government.
No proposals were submitted after the first reading on the first draft law, and in the last two draft laws the Government proposed editorial and technical amendments.