Մարտի 18-ին ճանաչողական այցով ՀՀ Ազգային ժողովում են եղել Երեւանի Ալեքսանդր Բլոկի անվան թիվ 122 հիմնական դպրոցի 8-րդ եւ 9-րդ դասարանների աշակերտներն ու ուսուցիչները:
Նրանց հետ հանդիպել եւ հարցերին պատասխանել են ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը եւ նույն խմբակցության պատգամավոր Ալխաս Ղազարյանը:
Այցի ընթացքում հյուրերը եղել են նաեւ ԱԺ բակում կանգնեցված՝ 1999թ. հոկտեմբերի 27-ին խորհրդարանում տեղի ունեցած ոճրագործության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշաքարի մոտ, ծանոթացել են այս տարվա փետրվարին բացված՝ Կոզեռնի հանգստարանի ննջեցյալների եւ հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակին նվիրված հուշահամալիրի պատմություններին:

On March 18, the 8th and 9th grade students and the teachers of Yerevan Alexander Blok Basic School No. 122 were in the RA National Assembly.
The Secretary of the NA Civil Contract Faction Artur Hovhannisyan and the deputy of the same faction Alkhaz Ghazaryan met with them and answered to their questions.
During the visit, the guests also visited the memorial to the victims of the crime committed in parliament on October 27, 1999, erected in the NA park, got acquainted with the stories of the memorial complex dedicated to the memory of the deceased of the Kozern cemetery and the victims of the crime on October 27.