ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի մարտի 21-ի արտահերթ նիստում Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության 2022թ. փետրվարի 28-ի «ՀՀ կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2021 թվականի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների զեկույցի մասին» N 234-Ա որոշմամբ հավանության արժանացած զեկույցը:
Զեկուցողն անդրադարձել է մասնավորապես ՀՀ-ԵՄ առեւտրատնտեսական համագործակցության ապահովմանն ուղղված քայլերին ու ծրագրերին, իրականացված միջոցառումներին: Նշվել է, որ  2021թ. մարտի 24-25-ը Երեւանում առցանց ձեւաչափով տեղի է ունեցել ՀՀ-ԵՄ առեւտրի հարցերով գործունեության կոմիտեի երրորդ նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի՝ առեւտրին վերաբերող հարցերի ներկա համագործակցության շրջանակում իրականացվող միջոցառումներն ու համապատասխան 12 ճանապարհային քարտեզները:
Վահան Քերոբյանը հակիրճ ներկայացրել է հաշվետու տարում Էկոնոմիկայի նախարարության իրավասության ներքո իրականացված ծրագրերը:

On March 21, at the extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on European Integration, the Minister of Economy Vahan Kerobyan presented the Report on Implementation Process and Results of the RA Government Programme for 2021 (2021-2026) approved by the N 234-A Decision of the RA Government on February 28, 2022.
In particular, the rapporteur referred to the steps and programmes aimed at ensuring the RA-EU trade and economic cooperation, the implemented measures. It was noted that on March 24-25, 2021, the third meeting of the RA-EU Partnership Committee in Trade Configuration took place online in Yerevan. During the meeting, the measures being implemented within the framework of the current cooperation of the RA-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement on trade and relevant 12 roadmaps were discussed.
Vahan Kerobyan briefly presented the programmes implemented under the jurisdiction of the Ministry of Economy in the reporting year.