ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի մարտի 21-ի արտահերթ նիստում Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության 2022թ. փետրվարի 28-ի «ՀՀ կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2021 թվականի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների զեկույցի մասին» N 234-Ա որոշմամբ հավանության արժանացած զեկույցը:
Զեկուցողն անդրադարձել է մասնավորապես ՀՀ-ԵՄ առեւտրատնտեսական համագործակցության ապահովմանն ուղղված քայլերին ու ծրագրերին, իրականացված միջոցառումներին: Նշվել է, որ  2021թ. մարտի 24-25-ը Երեւանում առցանց ձեւաչափով տեղի է ունեցել ՀՀ-ԵՄ առեւտրի հարցերով գործունեության կոմիտեի երրորդ նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի՝ առեւտրին վերաբերող հարցերի ներկա համագործակցության շրջանակում իրականացվող միջոցառումներն ու համապատասխան 12 ճանապարհային քարտեզները:
Վահան Քերոբյանը հակիրճ ներկայացրել է հաշվետու տարում Էկոնոմիկայի նախարարության իրավասության ներքո իրականացված ծրագրերը:

21 марта на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции министр экономики В.Керобян представил доклад   о ходе и итогах исполнения в 2021 г. “Программы Правительства РА (2021-2026.)”.
Докладчик особо остановился на шагах, программах и   реализуемых мерах по обеспечению торгово-экономического сотрудничества РА - ЕС. Отмечено, что 24-25 марта 2021 г. в Ереване состоялось в онлайн-режиме третье заседание комитета по торговой деятельности Армения - ЕС, в ходе которого обсуждались меры, принимаемые в рамках действующего Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве РА - ЕС по торговому сотрудничеству, и соответствующие 12 дорожных карт.